Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Długie uruchamianie Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Długie uruchamianie Windows 7 (/dlugie-uruchamianie-windows-7-557-t)



Długie uruchamianie Windows 7 - alan1994 - 26.06.2009 09:48

Witam mam problem z owym bardzo długim otwieraniem się systemu , jest to około (20 minut...) posiadam teraz Windows 7 , na viscie mialem to samo , wina wg. mnie leży w pliku : CLASSPNP.SYS który sam się uruchamia w 15 minut. Nie wiem co z tym plikiem zrobić, w ogóle to co to jest z plik? . Te uruchamianie jest coraz bardziej irytujące. Proszę o jakąś rade.


RE: Długie Uruchamianie Windows 7 - sirmantra - 26.06.2009 15:07

Nie jestem pewien ale prawdopodobnie jest to problem z systemem RAID płyty głównej, normalnie bym poradził znalezienie nowych sterowników ale jeśli chodzi o 7 to raczej będzie problem, a Vista jest upośledzona Zacieszacz
Jeśli na płycie masz ATA i SATA a korzystasz tylko z tego pierwszego spróbuj wyłączyć to w BIOSIE bądź zmienić ustawienia.
Napisz jakiego masz kompa.


RE: Długie Uruchamianie Windows 7 - alan1994 - 26.06.2009 15:31

Ram 2gb , Procek 2,2 ghz Core 2 duo , karta grafiki: Geforce 8600GT , dysk 300 gb, płyta glowna to Gigabyte p35 ds3l. Mi się wydaje ze mam kłopot z dyskami bo mam dwa dyski po 150 gb i dysk sytemowy w programie HDD Life pisze ze jest 50 % sprawny.


RE: Długie Uruchamianie Windows 7 - Slashdub - 26.06.2009 23:56

To w koncu jak, 1 dysk 300 GB czy 2 dyski po 150 GB, a moze dwa woluminy po 150 GB ?
Moze z dyskiem sie cos dziwnego dzieje, programem HDTune sprawdz.
Czy w ustawieniach dysku w Device Manager jest ustawiona opcja Write Caching ?
Wklej nazwe tego pliku co podales w Google i poszukaj, troche tego tam jest.