Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
ESET Smart Security problem z MINIPORT Firewall Driver - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: ESET Smart Security problem z MINIPORT Firewall Driver (/eset-smart-security-problem-z-miniport-firewall-driver-5515-t)



ESET Smart Security problem z MINIPORT Firewall Driver - marco_ - 27.03.2010 11:43

Witam Wszystkich Wstydniś

Na wielu forach widziałem, że problem istnieje nie tylko u mnie, ale na żadnym z nich nie znalazłem żadnego sensownego rozwiązania tego problemu.

Polega on na tym, że za każdym razem kiedy uruchamiam system ( Win 7; 32 bit ) zaczyna się instalacja sterownika do nowego urządzenia. Tym nowym urządzeniem, jak się po chwili okazuje jest ESET Miniport Firewall Driver #xx. Po chwili również okazuje się że system nie potrafi znaleźć właściwego sterownika do tego urządzenia.

No i wyświetla stosowny komunikat. Na liście sprzętu ESET Miniport Firewall #xx pojawia się z wykrzyknikiem i za każdym razem, kiedy startuje system, ta durnowata procedura się powtarza.

Czy ktoś mądry znalazł może jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu, bez grzebania w rejestrze, odinstalowywania i stawania na uszach przed komputerem? Będę bardzo zobowiązany za pomoc.

pozdrawiam, marco
Przepraszam nie dopisałem ESET Smart Security 4.0.417.0


RE: ESET Smart Security problem z MINIPORT Firewall Driver - War_3_ - 27.03.2010 11:52

Podłącz urządzenie i spróbuj Porada o szukaniu i aktualizacji sterowników. Powinno znaleźć sterownik.


RE: ESET Smart Security problem z MINIPORT Firewall Driver - slawektor - 27.03.2010 11:59

Wybierz opcję "Pokaż ukryte urządzenia" w Menedżerze urządzeń i odinstaluj i restart.


RE: ESET Smart Security problem z MINIPORT Firewall Driver - marco_ - 27.03.2010 12:20

(27.03.2010 11:52)War_3_ napisał(a):  Podłącz urządzenie i spróbuj Porada o szukaniu i aktualizacji sterowników. Powinno znaleźć sterownik.

Niestety ... nie znajduje Smutny
(27.03.2010 11:59)slawektor napisał(a):  Wybierz opcję "Pokaż ukryte urządzenia" w Menedżerze urządzeń i odinstaluj i restart.

Tylko który odinstalować? Po wyświetleniu UKRYTYCH Urządzeń, pojawiają mi się trzy takie porty z opisem ESET Personal Firewall Miniport. Jeden z nich to ESET IP, drugi to ESET IPv6, a trzeci to ESET Personal Firewall Miniport (Network Monitor). Czy mam wyklikować wszystkie trzy?

Pozdr; marco


RE: ESET Smart Security problem z MINIPORT Firewall Driver - izaw - 27.03.2010 12:41

Odinstaluj eseta i zainstaluj najnowszą wersję. To są wirtualne sterowniki i nie mają nic wspólnego ze sprzętem. No może, że podłączają się pod urządzenia sieciowe, aby kontrolować ruch.