Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 64bit - szarpanie w grach - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: Windows 7 64bit - szarpanie w grach (/windows-7-64bit-szarpanie-w-grach-5464-t)



Windows 7 64bit - szarpanie w grach - Kuba1986 - 25.03.2010 02:19

Po zakupie nowego sprzetu i5 750 , 4gb ram , GTX 275 , plyta MSI p55cd53 przesiadlem sie z XP na Win 7 (taki jak w opisie) testowalem juz 2 systemy Ultimate i nVidia i niestety nie rozwiozało to mojego problemu z kaltkowaniem w grach! np. battlefield bad company 2 lub w fallout 3 , nie sa ta ściecia tylko szarpanie , tak jak by nie radzil sobie z odswiezaniem lub wysokim fps! niektore gry chodza mi dobrze , np. bioshock 2 czy Modern Warfare 2 lub far cry 2 na dx9 super a na dx10 zaczyna sie szarpanie , podjerzewam tez ze cos moze byc nie tak z directem chociaz mam najnowszy , zaktualizowany! w dxdiag pokazuje ze jest dx11 , chociaz moja karta osluguje dx10 , nie wiem czy moze to miec jakis wplyw na to? sprawdzalem juz wiele mozliwosci , wylaczalem zapory , aktualizacje , uruchamialem jako administrator , zmienialem zgodnosci i nic nie pomagalo! na XP chodzą te gry idalnie ana Win 7 kaltkuja i nie mam pojecia dlaczego?
sterowniki do karty wgrywalem najnowsze(chociaz starszych nie dalo sie odinstalowac i ponoc nie trzeba bo Win 7 podczasz instalacji nowych sterownikow , stare archiwizuje)


RE: Windows 7 64bit - szarpanie w grach - xardas89 - 25.03.2010 07:45

A instalowałeś directx 9.0c? On też jest potrzebny. Nawet jeśli pisze, że masz dx 11, to pewne pliki z dx9 trzeba doinstalować. Może więc zainstaluj dx 9 i 10 (jesli jest taka możliwość).


RE: Windows 7 64bit - szarpanie w grach - trixo - 25.03.2010 10:31

Po pierwsze Edytuj posta i popraw. Przypominam ze akceptując regulamin jesteś zobowiązany do jego przestrzegania. Polskie znaki. Z nowych zdań i po kropce piszemy z dużej litery.
Dwa: Jesteś pewny ze mimo ze masz nowy sprzęt, to jego sterowniki są aktualne? Skąd ta pewność ? Czyżby DriverMax?


RE: Windows 7 64bit - szarpanie w grach - Kuba1986 - 25.03.2010 13:47

Sterowniki system sam pobierał! wiec nic wiecej nie instalowalem po za sterownikami do karty , gdzie system pobrał najstarsze a ja zainstalowalem najnowsze (nie usuwajac starych , ponoc nie trzeba) to mozliwe zeby proc. lub jakis z podzespołów był uszkodzeony i dopiero na win7 to widac? po na XP z ta grą nie mam zadnych problemów , wszystko chodzi jak burza , ale nie mam tam opcji DX10 a własnie o nią mi chodzi i coś mi się wydaje że to wina directa lub cos ze synch.pionową która jest wyłączona! a directy najnowsze!