Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Kamera Media-tech MT4023 nie działa - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Kamera Media-tech MT4023 nie działa (/kamera-media-tech-mt4023-nie-dziala-5394-t)



Kamera Media-tech MT4023 nie działa - asid - 21.03.2010 22:16

Witam
Ogólnie zachwycony jestem Windowsem 7. Wszystko działa jak należy (a jest u mnie różnych urządzeń trochę). Wyjątek stanowi kamera Media-Tech MT4023. Po podpięciu pod USB - pojawia się info o wykryciu sprzętu , ściąganiu i instalowaniu sterowników, po czym mam dwa urządzenia - mikrofon, który działa i jest zainstalowany ok oraz czerwony krzyżyk przy "web-cam usb". Jakiekolwiek próby wyłączania, odinstalowywania itd. - nie pomaga. Windows Ultimate 32. Płyta główna i inne komponenty nowoczesne... a kamerka chodziła bez bólu na XP. Sterowników na stronie producenta nie ma. Kończą się na Viście (oczywiście próbowałem w trybie zgodności nawet instalować) i jest tylko opis, że to kamerka USB uniwersalna i powinna (!) chodzić bez żadnych specjalnych sterowników. POMOCY!


RE: Kamera Media-tech MT4023 nie działa - War_3_ - 21.03.2010 22:24

Spróbuj Porada i szukaniu i aktualizacji sterowników.


RE: Kamera Media-tech MT4023 nie działa - asid - 21.03.2010 22:32

Oczywiście - na pierwszy ogień poszedł Driver max. Wogóle nie znajduje teraz tego urządzenia... dziwne, bo do niedawna wykrywał tylko wywalał błąd po instalacji sterów z MS...


RE: Kamera Media-tech MT4023 nie działa - War_3_ - 21.03.2010 22:34

A w managerze urządzeń jest wogóle kamerka jak ją podłączysz?
Może kabel/port masz uszkodzony i tu jest przyczyna?


RE: Kamera Media-tech MT4023 nie działa - asid - 21.03.2010 22:42

Jest w managerze urządzeń - z żółtym trójkącikiem z wykrzyknikiem. We właściwościach: Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 28) Ale stery od mikrofonu o takiej samej nazwie web-cam usb są ok i działają!
Kamerka działa na laptopie z XP. A do portu stacjonarnego PC-ta podłączam często kilka innych urządzeń i działają... Próbowałem na kilku portach podł. kamerkę - i zawsze instaluje stery... a potem kicha!


RE: Kamera Media-tech MT4023 nie działa - War_3_ - 21.03.2010 22:48

A próba update driver z PPM w managerze urządzeń nic nie daje?


RE: Kamera Media-tech MT4023 nie działa - asid - 21.03.2010 22:51

Niestety nie... Próbowałem odinstalować całkiem + restart, a następnie podłączałem ponownie do USB - ściągało stery... i działo się jak opisałem.