Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z utworzeniem konta użytkownika standardowego (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z utworzeniem konta użytkownika standardowego (rozwiązany) (/problem-z-utworzeniem-konta-uzytkownika-standardowego-rozwiazany-5321-t)



Problem z utworzeniem konta użytkownika standardowego (rozwiązany) - Lambert - 18.03.2010 19:05

Problem jak w temacie. Przeszukałem forum i niestety nie znalazłem rozwiązania więc dlatego piszę z prośbą pomoc.

Problem wygląda następująco:

Chcę utworzyć nowe konto użytkownika (dla córki 4 lata), chcę nadać dla tego konta ograniczenia.
Konto zakłada się bez problemów ale przy próbie uruchomienia pojawia się napis zapraszamy a następnie trwa wylogowywanie i niestety nie mogę w żaden sposób uruchomić konta użytkownika. Konto administratora działa bez zarzutu.
Co ciekawe w chwili gdy zmienię typ konta użytkownika na konto administratora to mogę się na nie bez problemu zalogować.
Wypróbowałem wiele wariantów ustawień, zakładałem konta kilka razy i nic.

Uprzedzając pytanie podpowiem, że nie mam na kompie wirusów, trojanów i innych robaków (tak na 99%) bo sprawdzałem.
Ogólnie stan kompa bardzo dobry poza opisanym problemem.

Jeśli ktoś potrafi mi pomóc to będę wdzięczy.

Krzysiek
System to: Windows 7 profesional 32-bit


RE: Problem z kontem użytkownika standardowego - War_3_ - 18.03.2010 19:13

Jaką masz wersję systemu i ilu bitowy?
Tworzysz to na koncie Administratora czy swojego usera z uprawnieniami?


RE: Problem z utworzeniem konta użytkownika standardowego - Lambert - 18.03.2010 20:34

System to win7 profesional 32-bit.

Konto użytkownika tworzę na koncie administratora


RE: Problem z utworzeniem konta użytkownika standardowego - slump - 19.03.2010 01:55

Czy robiąc to w trybie awaryjnym problem jest ten sam?


RE: Problem z utworzeniem konta użytkownika standardowego - Lambert - 19.03.2010 08:58

(19.03.2010 01:55)slump napisał(a):  Czy robiąc to w trybie awaryjnym problem jest ten sam?



Powiem szczerze, że w trybie awaryjnym nie próbowałem, nie przyszło mi to do głowy.
A jak włączyć w 7 tryb awaryjny?


RE: Problem z utworzeniem konta użytkownika standardowego - War_3_ - 19.03.2010 09:02

Tak jak w innych Windowsach - F8 przy starcie systemu (przed ekranami z Windows).


RE: Problem z utworzeniem konta użytkownika standardowego - Lambert - 19.03.2010 09:19

(19.03.2010 09:02)War_3_ napisał(a):  Tak jak w innych Windowsach - F8 przy starcie systemu (przed ekranami z Windows).

Tak też myślałem. Teraz nie mogę sprawdzić bo jestem w robocie a problem jest na kompie w domu, więc dopiero po południu. Pytanie tylko co jeśli w trybie awaryjnym konto użytkownika zadziała. Co to może oznaczać? Blokuje jakaś usługa czy jakie inne licho.


RE: Problem z utworzeniem konta użytkownika standardowego - slump - 19.03.2010 09:22

Na razie nic nie wiemy i nic nie będzie to oznaczać poza tym, że sama funkcja działa.

Wtedy zaczniemy myśleć co jest nie tak. Będę miał kilka sugestii i w ostateczności będę Ci online asystować, ale tymczasem nie ubiegajmy faktów.


RE: Problem z utworzeniem konta użytkownika standardowego - Lambert - 19.03.2010 09:25

(19.03.2010 09:22)slump napisał(a):  Na razie nic nie wiemy i nic nie będzie to oznaczać poza tym, że sama funkcja działa.

Wtedy zaczniemy myśleć co jest nie tak. Będę miał kilka sugestii i w ostateczności będę Ci online asystować, ale tymczasem nie ubiegajmy faktów.


Spróbuje na chwile się wyrwać do domu i zobaczymy czy w awaryjnym coś zadziała. Jak tylko będę coś wiedział zaraz napiszę.


RE: Problem z utworzeniem konta użytkownika standardowego - slump - 19.03.2010 09:28

Spokojnie. Nie wyrywaj się, my nie uciekniemy, tzn. forum. Po pracy spokojnie zrobisz. Ja i tak będę wieczorem lub nocą. Jak nie dasz rady to wyślij pw ze swoim nr. gg mi a jak wrócę odezwę się.


RE: Problem z utworzeniem konta użytkownika standardowego - Lambert - 19.03.2010 09:42

(19.03.2010 09:28)slump napisał(a):  Spokojnie. Nie wyrywaj się, my nie uciekniemy, tzn. forum. Po pracy spokojnie zrobisz. Ja i tak będę wieczorem lub nocą. Jak nie dasz rady to wyślij pw ze swoim nr. gg mi a jak wrócę odezwę się.

Akurat z wyrwaniem się z roboty to nie mam problemów.
Właśnie przed chwilą sprawdziłem i niestety w trybie awaryjnym bez zmian, czyli konto się tworzy ale niestety się nieuruchamia.


RE: Problem z utworzeniem konta użytkownika standardowego - slump - 19.03.2010 09:58

Ok w obwodzie mam 2 metody ostateczne.

Jako administrator uruchom cmd i wydaj w nim polecenie sfc /scannow i pozwól działać. Po skończeniu reset i sprawdź. Jeśli to nie pomoże, to czekam na Twoje gg i razem działać w nocy będziemy.


RE: Problem z utworzeniem konta użytkownika standardowego - Siemaszek - 19.09.2010 10:18

Wielkie dzięki miałem ten sam problem i nie mogłem znaleźć rozwiązania przez półtorej miesiąca =D