Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
News Darmowy program antywirusowy od Microsoft - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Microsoft (/microsoft-12-f)
+--- Wątek: News Darmowy program antywirusowy od Microsoft (/darmowy-program-antywirusowy-od-microsoft-5281-t)



Darmowy program antywirusowy od Microsoft - HrabiaHodon - 17.03.2010 07:41

Microsoft udostępnił internautom swój własny, darmowy program antywirusowy - Microsoft Security Essentials. Czy twórcy Windows zrewolucjonizują sposób, w jaki zabezpieczamy swój komputer?

Microsoft Security Essentials nie wiąże się z jakimikolwiek dodatkowymi kosztami czy płatnościami. Nie wymaga wykupienia praw do dalszego używania, z czym mamy do czynienia z próbnymi wersjami oprogramowania. Jednorazowa instalacja oraz domyślnie ustawione automatyczne aktualizacje biblioteki znanych zagrożeń... [urln=http://nt.interia.pl/komputery/programy/news/antywirus-od-microsoft,1452696]więcej[/urln]

źródło: nt.interia.pl

[Obrazek: win7logo.gif]



RE: Darmowy program antywirusowy od Microsoft - damian-Win2000 - 17.03.2010 08:16

Trochę spóźnione bo ten antywirus od dawna był w wersji PL na dobreprogramy Cwaniak
A co do samego antywirusa to bije na głowę przewrażliwionego Avasta jak i przereklamowane Avg free, sam go używałem zarówno na Windows Vista jak i Windows 7 i nie obciąża PC podczas gier Uśmiechnięty


RE: Darmowy program antywirusowy od Microsoft - HrabiaHodon - 17.03.2010 10:32

Nie każdy może wiedzieć, iż jest już dostępny do pobrania. Uśmiechnięty


RE: Darmowy program antywirusowy od Microsoft - ihatebuffering - 18.03.2010 09:15

Owszem antywir lekki , mam go od wczoraj, szybko robi skan itp, ale bardzo mnie zaskoczyło to, że podczas skanu bardzo dużych plików (np 5 GB) zajął mi prawie 2 GB ramu ! System mulił straszne , po przeskanowaniu tego pliku zużycie pamięci momentalnie spadło. Może to była chwilowa i 1 razowa wpadka.


RE: Darmowy program antywirusowy od Microsoft - Lalik - 18.03.2010 10:23

Musisz posprawdzać, może jakaś aktualizacje wypuścili, teraz jakbyś włożył tą samą płytę to jest to samo ?


RE: Darmowy program antywirusowy od Microsoft - izaw - 18.03.2010 11:39

A jak sobie wyobrażasz sprawdzanie pliku? Przez obwąchanie? Musi go przynajmniej w częściach wczytać do pamięci aby przeanalizować. Jeżeli to aplikacja musi znaleźć wywołania funkcji i ocenić szkodliwość. Jeszcze gorzej gdy to archiwum. Aby mógł coś sprawdzić to musi to rozpakować.

Oczywiście robi to na raty. Ale zawsze jest kompromis między wydajnością a zajętością zasobów. Skanowanie szybkie i bezbolesne jest skanowaniem pozornym! Tylko sprawia wrażenie, że coś sprawdza.

Użycie zasobów ważne jest dla skanera czasu rzeczywistego. Tutaj nie powinien on znacząco wpływać na pracę komputera.


RE: Darmowy program antywirusowy od Microsoft - ihatebuffering - 18.03.2010 15:55

Ciekawe, że jest to 1 antywirus który tak robił, nawet Kaspersky tak nie mulił podczas skanu ze wszystkimi zaznaczonymi opcjami, jak dla ciebie podczas skanu np "mój komputer" otwiera się 30 sekund i jest wszystko w porządku okej ale dla mnie to fatalnie !


RE: Darmowy program antywirusowy od Microsoft - jacek-placek - 18.03.2010 19:56

(18.03.2010 15:55)ihatebuffering napisał(a):  Ciekawe, że jest to 1 antywirus który tak robił, nawet Kaspersky tak nie mulił podczas skanu ze wszystkimi zaznaczonymi opcjami, jak dla ciebie podczas skanu np "mój komputer" otwiera się 30 sekund i jest wszystko w porządku okej ale dla mnie to fatalnie !


Wydaje mi się, że to jednak jednorazowy wybrykUśmiechnięty U mnie przed chwilą zakończył skanowanie, zużycie RAM-u na poziomie 850-870 MB czyli niewiele więcej niż podczas normalnej pracy Uśmiechnięty . A KIS u mnie nigdy nie muliłCwaniak


RE: Darmowy program antywirusowy od Microsoft - War_3_ - 18.03.2010 20:03

Mi w szczycie ten antywir zajmował ok 8 mb pamięci.
I skan czysty. Od listopada brak antywira i zero infekcji Zadowolony
Beat this!


PS. Ani jednego reinstalu lub formata w tym czasie.


RE: Darmowy program antywirusowy od Microsoft - Gunio - 19.03.2010 16:50

Bdb antywirus...