Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Partycjonowanie dysku - laptop HP dv7 (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Partycjonowanie dysku - laptop HP dv7 (rozwiązany) (/partycjonowanie-dysku-laptop-hp-dv7-rozwiazany-5206-t)



Partycjonowanie dysku - laptop HP dv7 (rozwiązany) - vaniek - 14.03.2010 11:26

Witam
Mam następujący problem - w lapku dv7 mam dysk 500 gb i nie wiem jak go podzielić na mniejsze partycje... Wygląda to tak jak w zdjęciu z załącznika. Przy próbie podziału dysku programem EASEUS Partition Wizard pojawia się następujący komunikat: ,,there are no free MBR slots on the disk" - jak sobie z tym poradzić?? Chciałbym podzielić dysk na partycje systemową ok 40 gb i pozostałe miejsce na 3 inne partycje.


RE: Partycjonowanie dysku - laptop HP dv7 - scarman20 - 14.03.2010 13:02

Najlepiej będzie jeśli sciągniesz sobie program do robienia partycji, ja polecam narzędzie zwane Hiren's Boot CD aktualna wersja to 10.2. Bootujesz tą płytę podczas startu komputera i masz tam mnóstwo narzędzi do zarządzania komputerem. Ciebie będzie interesowała pozycja Partitions Tools następnie wybierasz program Acronics Disc Partition i w nim robisz sobie co chcesz. Ja zawsze usuwam z komputerów nawet ukrytą partycję Recovery uważam, że jest ona w ogóle do niczego niepotrzebna. No chyba że nie masz Windowsa na płytce i jest to Twój jedyny sposób na instalację. Tak czy inaczej sposób który Ci podałem na pewno zadziała.


RE: Partycjonowanie dysku - laptop HP dv7 - vaniek - 14.03.2010 16:11

Właśnie o to chodzi, że nie mam płyty z Windowsem tylko ten dysk recovery niestety. Więc chce to zrobić tak żeby nie stracić instalki Windowsa z dysku. Czyli jak to zrobić??


RE: Partycjonowanie dysku - laptop HP dv7 - ihatebuffering - 14.03.2010 17:37

A systemowych narzędziem nie możesz sobie zrobić partycji ? Spróbuj, wpisz w menu start "partycje" i tam będziesz miał narzędzie do zarządzania partycjami a potem już z górki .


RE: Partycjonowanie dysku - laptop HP dv7 - vaniek - 14.03.2010 20:14

I tak właśnie zrobiłem - załatwione ;-)