Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Jak udostępniać pliki pomiędzy Windows 7 i XP? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Jak udostępniać pliki pomiędzy Windows 7 i XP? (/jak-udostepniac-pliki-pomiedzy-windows-7-i-xp-5196-t)



Jak udostępniać pliki pomiędzy Windows 7 i XP? - natas - 13.03.2010 15:54

Przeglądałem już kilka zbliżonych tematów ale jakoś nadal nie wiem jak to zrobić .Internet mam z kablówki do rutera motoroli .Komputer pod XP jest połączony standardowo a laptop przez usb. Kiedyś jak na obu był XP wystarczyło dodać miejsce sieciowe i na jednym i drugim odhaczyć pliki ,które mają być udostępnione w sieci dzięki czemu z laptopa miałem dostęp do stacjonarnego i na odwrót .Jak zrobić to pod Win7 i XP by działało jak poprzednio.No i oczywiście by niepowołane osoby nie widziały tych folderów :-/


RE: Jak udostępniać pliki pomiędzy Windows 7 i XP ? - zbig - 13.03.2010 17:45

A poza przeglądaniem wykonałeś opisane w nich czynności?


RE: Jak udostępniać pliki pomiędzy Windows 7 i XP ? - natas - 13.03.2010 20:37

(13.03.2010 17:45)zbig napisał(a):  A poza przeglądaniem wykonałeś opisane w nich czynności?

No właśnie nie wiem ,które to czynności są dla mnie ponieważ było jak z jednego komputera udostępnić internet dla drugiego ,jak udostępnić pliki bezpośrednio przez kabel itd i jakoś nie mogę się doszukać bo u mnie pomiędzy jednym a drugim mam ruter ...albo za słabo szukałem ...Zakłopotany może naprowadzenie jakieś ?


RE: Jak udostępniać pliki pomiędzy Windows 7 i XP ? - slump - 13.03.2010 21:47

Wszystko jest na forum, krok po kroku, jeśli nie dajesz rady napisz do mnie pw ze swoim nr. gg a postaram się Tobą pokierować.


RE: Jak udostępniać pliki pomiędzy Windows 7 i XP ? - zbig - 13.03.2010 23:23

Czy ja dobrze zrozumiałem Twój pierwszy post? Laptop masz podłączony do routera przez USB? Najlepiej nie kombinować i połączyć się ethernetem.
Zasadniczo nie ma różnicy czy łączysz komputery bezpośrednio kablem, czy przez router (a dokładnie wbudowany weń swith).


RE: Jak udostępniać pliki pomiędzy Windows 7 i XP? - stingear - 14.03.2010 21:00

http://windows7forum.pl/showthread.php?tid=4770&highlight=udost%C4%99pnianie


RE: Jak udostępniać pliki pomiędzy Windows 7 i XP? - slawiusz - 15.03.2010 00:23

http://windows7forum.pl/jak-stworzyc-siec-lokalna-pomiedzy-windows-windows-XP-t-5045.html


RE: Jak udostępniać pliki pomiędzy Windows 7 i XP? - natas - 15.03.2010 22:08

Nie wiem co zrobiłem ale przez jakiś czas miałem podgląd obu komputerów i z kompa z Win 7 mogłem przeglądać pliki na XP ale z XP nie mogłem wejść na Win 7 ,więc zacząłem dalej wałkować wasze porady aż do momentu gdy znowu sieci przestały być widoczne .Po całym kolejnym dniu przeglądaniu waszych porad dochodzę do wniosku ,że im dłużej to próbuję sam zrobić to zaczynam coś kopać. Jestem na etapie ,że widzę kompa z XP ale nie mogę się na niego dostać bo wyskakuje błąd 0x80070035 ...Wiem ,że staracie się to wszystko wyjaśnić normalnie ale wyjątkowo łopatologicznego podejścia chyba wymagam Smutny


RE: Jak udostępniać pliki pomiędzy Windows 7 i XP? - slump - 16.03.2010 01:57

Napisz do mnie pw ze swoim nr. gg a zobaczę co da się zrobić.


RE: Jak udostępniać pliki pomiędzy Windows 7 i XP? - natas - 16.03.2010 20:09

Dzięki slump już wszystko gra ...


RE: Jak udostępniać pliki pomiędzy Windows 7 i XP? - slump - 16.03.2010 20:12

Problemy były 3.

Pierwszy to oba komputery w nazwach miały niedozwolone znaki. Po naprawie tego komputery były widoczne.
Drugi problem, to małe braki w konfiguracji zasad dostępu do sieci, po ich naprawie udziały były widoczne ale niektóre niedostępne.
Okazało się, że dostęp do udostępnionych udziałów był zbyt mocno limitowany.
Już wszystko działa.