Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Geforce GTX 980ti - Karta nie potrafi utrzymać stałego taktowania - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Geforce GTX 980ti - Karta nie potrafi utrzymać stałego taktowania (/geforce-gtx-980ti-karta-nie-potrafi-utrzymac-stalego-taktowania-51495-t)



Geforce GTX 980ti - Karta nie potrafi utrzymać stałego taktowania - kasia01 - 31.05.2017 00:48

Witam wszystkich kolegów oraz wszystkie koleżanki

Powiedźcie mi proszę czy na podstawie niżej zamieszczonej fotki można pokusić się o stwierdzenie że właśnie czeka mnie kosztowana wymiana karty graficznej? Czy to może problem z płytą główną? Przed chwilą wykluczyłam zasilacz, bo na innym jest też to samo, czyli podczas obciążania komputera np. grą liczba FPS-ów skacze pomiędzy 15-50kl/s bez większej przyczyny. Nie muszę wspominać ze wcześniej wszystko działało jak należy. Karta to Gigabyte Geforce GTX 980Ti

[Obrazek: Beztytulu_aqnwqah.png]

Z góry dziękuje za każdą pomocUśmiechnięty

Pozdrawiam
Kasia


RE: Geforce GTX 980ti - Karta nie potrafi utrzymać stałego taktowania - Illidan - 02.06.2017 19:37

Ale poza skokami FPS dzieje się coś jeszcze niepokojącego? Odczuwasz spadek wydajności w grach?
Co z sterownikami? Zainstalowany najnowszy do karty grafiki,do Chipsetu płyty głównej?
Zobacz program SnailDrivers, darmowy do aktualizacji sterowników.
Możliwe że coś system też obciąża podczas gry ,stąd spadek FPS. Pobierz darmowy GameBooster, wyłącz w programie jak najwięcej zbędnych rzeczy w systemie na czas gry i zobacz jakie są tego wszystkiego efekty.


RE: Geforce GTX 980ti - Karta nie potrafi utrzymać stałego taktowania - kasia01 - 06.06.2017 17:44

(02.06.2017 19:37)Illidan napisał(a):  Ale poza skokami FPS dzieje się coś jeszcze niepokojącego? Odczuwasz spadek wydajności w grach?
Co z sterownikami? Zainstalowany najnowszy do karty grafiki,do Chipsetu płyty głównej?
Zobacz program SnailDrivers, darmowy do aktualizacji sterowników.
Możliwe że coś system też obciąża podczas gry ,stąd spadek FPS. Pobierz darmowy GameBooster, wyłącz w programie jak najwięcej zbędnych rzeczy w systemie na czas gry i zobacz jakie są tego wszystkiego efekty.

Oprócz tych skoków nic innego się nie dzieje, ale co z tego jak karta w takim "trybie" jest bezużyteczna:/ Raz jest 17kl/s a następnie 35kl/s i tak przez cały czas.

Oczywiście że pierwsze co zrobiłam do reinstalka sterowników, directX'a, sprawdzenie czy w tym dniu windows jakieś aktualizacji nie pobierał itd. Ba, nawet cały system zainstalowałam od nowa.....


RE: Geforce GTX 980ti - Karta nie potrafi utrzymać stałego taktowania - Illidan - 10.06.2017 15:45

A co z GameBooster?