Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Procesy, duże zużycie - jak to unormować? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Procesy, duże zużycie - jak to unormować? (/procesy-duze-zuzycie-jak-to-unormowac-51399-t)



Procesy, duże zużycie - jak to unormować? - smentlak - 16.03.2017 23:37

Witam. Mam problem. Od pewnego czasu wolno mi pracuje FireFox. Internet mam bardzo szybki, ale FIREFOX wolno działa. Otworzyłem procesy i jest ich bardzo dużo, uważam, że za dużo. Podpowie ktoś co wyłączyć i jak wyłączyć? W zakładce uruchamianie mam uruchomione tylko 4 rzeczy, które nie wiem do czego służą. Liczę na dobrą i sprawną pomoc. Pozdrawiam.[Obrazek: 17373355_1259953307385135_116405710_o.pn...e=58CC8769]


RE: Procesy, duże zużycie, pomocy - ampa - 17.03.2017 10:49

Może wystarczy użyć CCleanera aby się pozbyć historii przeglądania i innego syfu jaki powstaje po przeglądanych stronach.


RE: Procesy, duże zużycie, pomocy - smentlak - 17.03.2017 17:29

Skanuję CC co jakieś 2-3 dni. Sprzęt to asus i5 8gb ramu 2,2 Ghz. Z kolei w chrome przy otwartych np. 3 kartach w procesach mi pokazuje ok. 6-8 chrome.exe


RE: Procesy, duże zużycie, pomocy - beabea - 19.03.2017 16:43

No ale gdzie jest lista tych procesów?
Warto też przeskanować Malwarebytes i ew. AdwCleaner


RE: Procesy, duże zużycie - jak to unormować? - thermalfake - 20.03.2017 01:28

Odpalić FF jak zawsze i wrzucić na ruszt kilka kart oraz inne aplikacje po czym uruchomić Process Explorer i posortować malejąco po kolumnie Private bytes i pokazać zrzut ekranowy.
Przy okazji uruchomić msconfig i z zakładki Usługi pokazać wykaz po zaznaczeniu opcji Ukryj wszystkie usługi f-my Microsoft. Przejść na zakładkę Uruchamianie i też pokazać jej zawartość.
Następnie uruchomić Monitor zasobów (wpisać w start -> resmon.exe) i przejść do zakładki Pamięć. Na dole tej zakładki będzie ładny wykresik.

Cytat:Od pewnego czasu wolno mi pracuje FireFox. Internet mam bardzo szybki, ale FIREFOX wolno działa. Otworzyłem procesy i jest ich bardzo dużo, uważam, że za dużo.

Trochę nieprecyzyjnie to opisane.
Co dokładnie znaczy słowo "wolno". Powoli się ładuje po uruchomieniu, zamyka aplikacja ? Powoli się odświeżają strony, powoli się strony ładują ? Powoli są generowane kolejne zakładki, powoli przechodzi po zakładkach ? Co ze stronami we flashu ? Prędkość łącza szerokopasmowego nie ma nic do rzeczy.
Od kiedy to znaczy od której wersji FF ? Jaka obecnie ?
Jak sprawa stoi z instalowanymi dodatkami ?
Można posłużyć się MozBackup-em do wykonania kopii całego profilu, potem usunąć bieżący profil i zrobić czysty nowy po czym zobaczyć jak zacznie działać. Jedna z przyczyn to np jakiś dodatek, plugin, rozszerzenie powodujące memory leak, zwiększone użycie procesora albo uszkodzony profil. Problemem może tez być wyłączona akceleracja sprzętowa we Flashu. Warto również sprawdzić czy przeglądarka czasem nie używa dostępu do sieci przez jakiś serwer proxy (z infekcji) -> w ustawieniach zaawansowanych zakładka sieć.
A jeśli chodzi o same procesy (ich liczba) dla jednego może być dużo dla drugiego mało.

Cytat:Z kolei w chrome przy otwartych np. 3 kartach w procesach mi pokazuje ok. 6-8 chrome.exe

Karty Chrome'a generują się w oddzielnych procesach co jest rozsądnym pomysłem i wcale nie zwiększa ilości zasobów potrzebnych do obsługi aplikacji
https://www.howtogeek.com/124218/why-does-chrome-have-so-many-open-processes/