Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Problem z połączeniem przez kabel Ethernet - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Problem z połączeniem przez kabel Ethernet (/problem-z-polaczeniem-przez-kabel-ethernet-51307-t)



Problem z połączeniem przez kabel Ethernet - paulll97 - 09.02.2017 21:46

Witam,

Dzisiaj zakupiłem kabel ethernet (20m), aby połączyć komputer z routerem, który znajduje w przeciwległej części domu. Po podłączeniu go do komputera dioda w routerze pulsacyjnie miga (tzn. na przemian przez sek świeci lub nie) natomiast sam komputer nie łączy się z siecią. Jeżeli chodzi o sterowniki karty sieciowej to są aktualne.
W centrum sieci i udostępniania > połączenia lokalne na przemian wyświetlają się komunikaty: kabel sieciowy odłączony, trwa identyfikowanie, włączone... Próbowałem też podłączyć kabel do laptopa, ale tam wgl nie jest wykrywany i dioda na routerze nie świeci... Czy może to być spowodowane tym, że kabel jest uszkodzony lub źle zostały przypięte końcówki?... Szkoda, że nie sprawdziłem go od razu (przed podłączeniem i "ciągnięciem" go przez cały dom do komputera :/).

Z góry dziękuję za każdą pomoc Uśmiechnięty


RE: Problem z połączeniem przez kabel Ethernet - paulll97 - 10.02.2017 16:16

Problem rozwiązany. Nie wiem co było jego przyczyną, ale po ponownym rozciągnięciu i podłączeniu kabla internet działa jak powinien Uśmiechnięty