Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 strasznie wolny, co to może być? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Windows 7 strasznie wolny, co to może być? (/windows-7-strasznie-wolny-co-to-moze-byc-5123-t)



Windows 7 strasznie wolny, co to może być? - ern777est - 10.03.2010 20:50

Witam.
Moja pierwsza przygoda z siódemką zaczęła się już przy instalacji, trwała ona grubo ponad godzinę.
Ale to już nie problem, mam kilka innych:
1. Zdarza się, że resetuje się przy przechodzeniu w tryb graficzny, czasem się zawiesza pokazując zielony ekran (mam zielony schemat kolorów). Mało kiedy uruchamia się za pierwszym razem.
2. Wolne kopiowanie, to co w pracy kopiuje mi się kilka minut, tu trwa dłuuugo, badanie elementów też strasznie długo trwa, kopiowanie wielu małych plików to już zupełnie tragedia.
3. Filmów na youtubie i innych takich portalach nie mogę oglądać na pełnym ekranie. Włączenie fullscreena kończy się zawieszeniem przeglądarki (używam opery 10.10). Wyłączyłem przyśpieszenie sprzętowe we Flash Playerze, ale to nie rozwiązuje problemu.

Sprzęt:
AMD Phenom II X4 955
Gigabyte MA770T-UD3P
GoodRam 2x2GB
Western Digital Green 640GB 7200rpm 64MB cache

Oprogramowanie:
Winsows 7 home prenium 64 bitowy
NOD32 antivirus 4.0.437.0 64bitowy

Proszę o pomoc:-/


RE: Windows 7 strasznie wolny, co to może być? - stingear - 10.03.2010 21:02

Musisz mieć jakieś problemy ze sprzętem. W7 instaluje się od 17 do 22 min(mierzyłem stoperem). Instalowałem W7 na starym Amilo który miał tylko 512 MB RAM'u, zintegrowaną grafikę niezamocny procek i wszystko chodziło płynnie i bez zacinki. Ewentualnie Twój sprzęt może mieć ograniczenie co do obsługiwanego oprogramowania(producenci tak czasami robią), dlatego spróbuj zaktualizować BIOS. Na jakich sterownikach działasz?? Masz do dyspozycji 32-bitową wersję W7?? jak tak to zainstaluj ją i sprawdź jak sprawa wygląda.


RE: Windows 7 strasznie wolny, co to może być? - jacek-placek - 10.03.2010 21:04

Proponuję zacząć od aktualizacji sterowników.Te, które system sam zainstaluje, nie zawsze są najnowszeCwaniak


RE: Windows 7 strasznie wolny, co to może być? - ern777est - 10.03.2010 21:15

Dokładam jeszcze jedną rzecz: nie uruchamia mi się Adobe bridge CS3 i CS4.
Komputer kupiłem na esc.pl jeśli ma to jakieś znaczenie.

Jeśli chodzi o bios to (z everesta):
data biosu systemowego: 09/21/09
data biosu wideo: 12/16/09

System przymulony jest tylko na tym co opisałem, bo nowe gry na max detalach chodzą.


RE: Windows 7 strasznie wolny, co to może być? - slump - 13.03.2010 03:37

Skorzystaj z: Szukanie i aktualizacja sterowników oraz identyfikacja sprzętu (porada) ad programu DriverMax. Jak wszystkie sterowniki będą aktualne system wyraźnie przyśpieszy.