Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nie słychać Subwoofera w grach,muzyce,youtube itd - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Nie słychać Subwoofera w grach,muzyce,youtube itd (/nie-slychac-subwoofera-w-grach-muzyce-youtube-itd-51148-t)



Nie słychać Subwoofera w grach,muzyce,youtube itd - kwiecien91 - 21.12.2016 09:43

Witam na pewno temat był wałkowany ale nie znalazłem takiego samego problemu co ja mam,
Mam głośniki 5.1 i kartę SB Live 24bit podłączyłem głośniki mam podpięte jak trzeba, słychać wszystkie 5 oprócz subwoofera.... nigdzie go nie ma nawet jak ściągnę muzykę i puszcze w odtwarzaczu.
a tu go słychać jak puszcze test [Obrazek: przechwytywanie_312_min.jpg]
o co chodzi ;P ?


RE: Nie słychać Subwoofera w grach,muzyce,youtube itd - ampa - 21.12.2016 11:15

Masz panel sterowania creative...może tam jest nie ustawiony.


RE: Nie słychać Subwoofera w grach,muzyce,youtube itd - kwiecien91 - 21.12.2016 11:37

nie ma panelu sterowania creative właśnie o to chodzi :/ nie ma takiego jak realtek ma :/


RE: Nie słychać Subwoofera w grach,muzyce,youtube itd - ampa - 21.12.2016 11:40

To znaczy że zainstalowałeś sterowniki creative i nie ma tam żadnego panelu sterowania nimi?O ile mnie pamięć nie myli a posiadałem takową kartę należy ustawić jeszcze odpowiednią opcję w którychś kodekach ffdshow czy AC3Filter lub podobnych...musisz przejrzeć.


RE: Nie słychać Subwoofera w grach,muzyce,youtube itd - kwiecien91 - 21.12.2016 11:45

zaraz zaraz mam coś takiego, ale bawie się tym i dalej nic :/[Obrazek: przechwytywani1e_min.jpg]


RE: Nie słychać Subwoofera w grach,muzyce,youtube itd - ampa - 21.12.2016 11:49

Ok to ten panel ale spróbuj tego co napisałem (edytowałem post).Dodatkowo w zależności od tego jakiego odtwarzacza używasz do filmów i muzyki w jego opcjach też są ustawienia.


RE: Nie słychać Subwoofera w grach,muzyce,youtube itd - kwiecien91 - 21.12.2016 12:26

dalej nic :/ już nie wiem co robić


RE: Nie słychać Subwoofera w grach,muzyce,youtube itd - ampa - 21.12.2016 12:39

Tzn?..kodeki zainstalowane i w nich ustawione jak trzeba?...w programach do odtwarzania też? jakich używasz?


RE: Nie słychać Subwoofera w grach,muzyce,youtube itd - kwiecien91 - 21.12.2016 12:46

kodeki są FFdshow tych drugich nie mam
[Obrazek: przechwytywanie3_4_min.jpg]

Z reguły nie używam żadnych programów do odtwarzania bo oglądam online muzyki żadko śłucham ale specjalnie ściągłem foobara żeby sprawdzić ale na nim też nic


RE: Nie słychać Subwoofera w grach,muzyce,youtube itd - ampa - 21.12.2016 13:21

Jak oglądasz online to może zależeć od przeglądarki...ja w tej chwili mam głośniki 2.1 i mi na YT działa SB jak również w filmach i muzyce...mam k-lite kodec pack zainstalowany i nawet w nim nic specjalnie nie ustawiałem...jak miałem 5.1 to musiałem bo nawet specjalny filmik ściągnięty z YT aby sprawdzić kanały nie za bardzo chciał działać (jeśli chodzi o test głośników),dopiero odpowiedni program do odtwarzania z konfiguracją i ostawienia w kodekach dały rezultaty.To samo dotyczy gier musi być w opcjach ustawione odpowiednio...nie będę się pytał jak podłączone są głośniki i podłączenie do karty bo to chyba jest proste i nie można pomylić...


RE: Nie słychać Subwoofera w grach,muzyce,youtube itd - kwiecien91 - 21.12.2016 13:53

no ja wymieniłem 2.1 na moje 5.1 które z 3 lata leżały, tam sub działał, wcześniej normalnie działało nie było z nimi żadnych problemów