Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Włączony proces svchost i podniesione użycie CPU - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Włączony proces svchost i podniesione użycie CPU (/wlaczony-proces-svchost-i-podniesione-uzycie-cpu-51000-t)



Włączony proces svchost i podniesione użycie CPU - matix33 - 11.11.2016 14:05

Dzień dobry, cześć

Wpadam na forum ze znanym procesem svchost.

Kupiłem laptopa outletowego Lenovo T430 z przygotowanym Windowsem 7 Professional 64bit SP1.

Po kilku dniach działania pojawił mi się svchost w procesach stale obciążąjąc 25% CPU.

Zamulać laptopa nie zamula. Jest w konfiguracji i5-3320M, 8gb ram, dysk SSD.

Problem tkwi w tym, że przez ten proces ciągle chodzi wiatrak. Co zmniejsza wydajność pracy na baterii i denerwuje...

Wyłączenie całego procesu powoduje spadek obciążenia CPU do 1,2%, ale po chwili znów pojawia się svchost.

Skanowałem sprzęt Malwarebytes Anti-Malware, adw-cleaner. W google jest sporo tematów, ale nic nie pomogło.

W wolnej chwili użyłem system restore i postawiłem na nowo system. Jednak proces ponownie daje o sobie znać.

Crystaldiskinfo pokazuje stan 99% dobry.

Od początku miałem ustawione instalacje tylko ważnych aktualizacji.

Wygląda na to, że nie jest to żaden wirus. Jakieś propozycje?

Pozdrawiam
Mateusz


RE: Svchost - LadyInBlue - 11.11.2016 14:18

Prawdopodobnie jest to spowodowane przez Windows Update. Wyłącz i sprawdź czy pomoże.


RE: Włączony proces svchost i podniesione użycie CPU - matix33 - 11.11.2016 15:42

W msconfig odhaczyłem windows update. Zobaczymy czy dziada już nie zobaczę.