Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
obraz partycji systemowej Win7 w norton ghost - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: obraz partycji systemowej Win7 w norton ghost (/obraz-partycji-systemowej-win7-w-norton-ghost-50809-t)



obraz partycji systemowej Win7 w norton ghost - maniana - 17.09.2016 11:51

Witam,
po 3 latach odkąd zainstalowałem Win7 chciałbym to zrobić na nowo bo nie wszystko już funkcjonuje jak trzeba.
Po wszystkim chciałbym zrobić Nortonem Ghostem 11.5 obraz GHO świeżego systemu.
Kiedyś za czasów Win2000 i WinXP robiłem sobie obraz .GHO partycji systemowej C:wraz z niezbędnymi sterownikami i programami więc miałem spokój: 2 dyskietki (startowa i ta z ghostem), kilka kliknięć i po 3-5 minutach nowy system gotowy.

Teraz mam dysk 1TB i cztery partycje: C, D, E, F i ta dziwna Z (prawdopodobnie zaraz po instalce nazywała się B ale zmieniłem na Z) czyli zastrzeżone miejsce 98,9 MB. Partycje D, E i F są "nie do ruszenia" bo mam tam za dużo ważnych rzeczy. Format całego dysku lub tworzenie/modyfikacje obecnych partycji odpadają.
Chcę sformatować tylko partycję C (o ile pamiętam podczas instalacji Win7 jest taka opcja) i zainstalować na nowo Win7 na partycji C. Tutaj chyba żadnych problemów nie będzie. Mam nadzieję. Ale co do tworzenia obrazu GHO "świeżego systemu" już mam wątpliwości więc wolę zapytać 3 razy zanim zrobię zamieszanie na partycjach i potracę dane.

Kiedyś system był na partycji C więc robiłem obraz tej partycji i było ok. Teraz Win7 instaluje się na C ale tworzy także tę partycję zastrzeżoną (u mnie Z). Moje pytanie zatem czy podczas tworzenia obrazu "świeżego systemu" Win7 w norton ghost mam robić jeden obraz GHO © czy dwa obrazy (C i Z). Jeśli jeden © to czy w celu załadowania "świeżego systemu" - powiedzmy po dwóch latach - z pliku GHO w norton ghost wystarczy załadować ten obraz partycji C jak to robiłem kiedyś dziesiątki razy (partition -> from image -> .......) i wszystko będzie OK? Po prostu nie wiem czy dane na tej partycji zastrzeżonej po np. dwóch latach działania systemu nie ulegają modyfikacji i po załadowaniu obrazu na C: nie wyskoczą jakieś krzaki o niekompatybilności tego co jest na C z tym co jest na Z.

Mam nadzieję, że ktoś zrozumiał co tu nabazgrałem Uśmiechnięty, o co mi chodzi i mi podpowie, za co z góry dziękuję.