Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nie mogę odinstalować aktualizacji, ponieważ nie mogę ich znaleźć. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Nie mogę odinstalować aktualizacji, ponieważ nie mogę ich znaleźć. (/nie-moge-odinstalowac-aktualizacji-poniewaz-nie-moge-ich-znalezc-%7F-50701-t)



Nie mogę odinstalować aktualizacji, ponieważ nie mogę ich znaleźć. - Rostov - 27.08.2016 18:54

Potrzebuję odinstalować ponad 20 aktualizacji WU, by określić, która z nich sprawia mi kłopot. Wypisałem sobie ich listę z:

Cytat:Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Windows Update\Wyświetl historię aktualizacji

Niestety, po wejściu w:

Cytat:Panel sterowania\Programy\Programy i funkcje\Zainstalowane aktualizacje

i wpisaniu numeru niektórych aktualizacji, nie wyszukuje mi ich. Co za tym idzie — nie mogę ich usunąć
Jak je usunąć?


RE: Nie mogę odinstalować aktualizacji, ponieważ nie mogę ich znaleźć. - thermalfake - 27.08.2016 23:54

To w co klikasz to nic innego jak nakładka graficzna GUI na linię komend.
W cmd z podniesionymi uprawnieniami administratora
wusa /uninstall /kb:XXXXXXX /quiet /norestart
bądź
wusa /uninstall /kb:XXXXXXX /quiet /forcerestart
aby pojedyńczo usuwać łaty i od razu sprawdzać działanie systemu.
Zresztą zobacz sobie na składnię aby dowiedzieć się jakie przełączniki można wykorzystać i co oznaczają


RE: Nie mogę odinstalować aktualizacji, ponieważ nie mogę ich znaleźć. - Rostov - 28.08.2016 18:24

Niestety, nie działa. Uruchamiam wiersz poleceń jako administrator. Wpisuję podane mi przez Ciebie polecenie z przełącznikiem /forcerestart. Podmieniam XXXXXXX na nr odpowiedniej aktualizacji i wciskam Enter. Bez żadnych komunikatów pojawia mi się:

Cytat:C:\Users\Admin>_

Wyłączam więc wiersz poleceń poleceniem exit. Dopiero wtedy system restartuje się. Jednak po ponownym uruchomieniu i sprawdzeniu w WU okazuje się, że wcześniej „odinstalowana” aktualizacja nadal jest zainstalowana.


RE: Nie mogę odinstalować aktualizacji, ponieważ nie mogę ich znaleźć. - thermalfake - 29.08.2016 21:52

A co na to dzienniki zdarzeń ?


RE: Nie mogę odinstalować aktualizacji, ponieważ nie mogę ich znaleźć. - Rostov - 29.08.2016 21:58

Z jakiej aplikacji na jakich ustawieniach dostarczyć log?


RE: Nie mogę odinstalować aktualizacji, ponieważ nie mogę ich znaleźć. - thermalfake - 29.08.2016 22:19

Każdy Windows oferuje Podgląd zdarzeń. Do wyeksportowania dwa dzienniki - pierwszy aplikacyjny, drugi systemowy.
Można też odszukać pliki evtx i je skopiować (lokalizację podawałem na forum wielokrotnie).