Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Wolniejsze działanie laptopa po instalacji aktualizacji Windowsa (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Wolniejsze działanie laptopa po instalacji aktualizacji Windowsa (rozwiązany) (/wolniejsze-dzialanie-laptopa-po-instalacji-aktualizacji-windowsa-rozwiazany-5065-t)



Wolniejsze działanie laptopa po instalacji aktualizacji Windowsa (rozwiązany) - lukas510 - 08.03.2010 08:52

Witam. Od wczoraj posiadam nowego notebooka z zainstalowanym systemem Windows 7 Home Premium 64-bit. Wieczorem podczas wyłączania komputerowa zaczęły się instalować aktualizacje (w sumie 30). Poczekałem aż się zainstalują. Dzisiaj rano włączyłem laptopa i zauważyłem, że laptop chodzi troszkę wolniej. Od razu wyłączyłem te aktualizacje i teraz nie wiem jak by przyspieszyć Windows.
W ogóle chciałbym zadbać o ten system żeby chodził stabilnie i jednocześnie szybko. Myślałem żeby użyć programu Odkurzacz który usuwa zbędne pliki z dysku twardego, oraz jakimś programem do czyszczenie rejestrów co pewien czas. Mam jednak obawy przed tym aby nie usunęły mi się jakieś pliki systemowe. Co doradzacie?

I druga sprawa. Na dysku C jest dużo aplikacji które mi są nie potrzebne a tylko zajmują miejsce na dysku(np. HP Games) Moglibyście podać mi nazwy tych aplikacji które można usunąć? Czy ich usunięcie jest bezpieczne?


RE: Wolniejsze działanie laptopa po instalacji aktualizacji Windowsa - War_3_ - 08.03.2010 09:06

Co do oczyszczania - użyj CCleanera raczej niż odkurzacza. Rejestr czasem dobrze z defragmentować, dyski też.
CCleaner ma sporo fanów na forum i nie było skarg na usunięte pliki systemowe.

Odnośnie aplikacji - podaj co masz w dodaj/usuń programy to pomożemy Ci wywalić niepotrzebne.


RE: Wolniejsze działanie laptopa po instalacji aktualizacji Windowsa - lukas510 - 08.03.2010 09:27

A czy trzeba zostawiać kopie zapasowa tych usuniętych plików?


Tutaj są zdjęcia tego co mam na dysku:
Kod:
http: //img705.imageshack.us/img705/5488/screen2rd.png
Kod:
http: //img203.imageshack.us/img203/5167/screen1g.png


Aha i jeszcze taki pytanie nie związane z tematem. Chcę stworzyć dysk do odzyskiwania w razie awarii systemu. W instrukcji od laptopa pisze że potrzeba na to około 20 dysków CD lub kilka DVD. Czy 4 dyski DVD wystarczą? I czy jak zrobię to odzyskiwanie to w razie awarii będzie tez tam moje dokumenty(muzyka, filmy) czy muszę do tego celu zrobić kopię zapasowa danych?


RE: Wolniejsze działanie laptopa po instalacji aktualizacji Windowsa - War_3_ - 08.03.2010 10:06

Co do backupu - zależy ile danych chcesz tak uchronić. Licz po 4,5GB/DVD i oblicz ile będziesz potrzebował dvd.

Ja bym usuną wszystko co ma HP w nazwie po za Wireless assistant, update i Advisor.

Nie zostawiaj kopi zapasowych, chyba że uważasz że potrzebujesz ich.


RE: Wolniejsze działanie laptopa po instalacji aktualizacji Windowsa - slawektor - 08.03.2010 10:19

Wpisz jeszcze msconfig i w uruchamianie zobacz co startuje. Javę masz starą wersję jest nowsza -> [urln=http://javadl.sun.com/webapps/download/AutoDL?BundleId=37995]Java Version 6 Update 18 [/urln]
Starą przedtem trzeba odinstalować.


RE: Wolniejsze działanie laptopa po instalacji aktualizacji Windowsa - jacek-placek - 08.03.2010 11:05

WitamUśmiechnięty Nowy notebook i już kombinujesz? To co będzie za rok?Cwaniak CCleaner jest rzeczywiście jednym z najlepszych programów do "porządkowania" dysków i systemu,możesz go śmiało użyć. W razie czego, program zawsze daje możliwość utworzenia kopii zapasowej tego, co usunieszUśmiechnięty Z reguły większość aplikacji dostarczonych od producenta jest mało użyteczna dla użytkownika, więc również przychylam się do zdania, że możesz to usunąć. Na moim Acer-ze, poza nazwą, nie zostało już praktycznie nic, co producent mi sprzedałZadowolony


RE: Wolniejsze działanie laptopa po instalacji aktualizacji Windowsa - lukas510 - 09.03.2010 15:57

Dzięki wam za pomoc. Pousuwałem te raporty, zbędne pliki i odinstalowałem te niepotrzebne programy i Windows działa znacznie lepiejUśmiechnięty