Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Niektóre gadżety nie startują z systemem - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Multimedia i dodatki (/multimedia-i-dodatki-7-f)
+---- Dział: Gadżety Windows 7 (/gadzety-windows-7-32-f)
+---- Wątek: Niektóre gadżety nie startują z systemem (/niektore-gadzety-nie-startuja-z-systemem-5053-t)



Niektóre gadżety nie startują z systemem - 7Marcin6 - 07.03.2010 15:34

Co jakiś czas przy starcie niektóre gadżety się nie pojawiają na pulpicie. Po restarcie wszystko wraca do normy, czyli nie ma to charakteru stałego - ma ktoś z Was podobne obserwacje? Co może być przyczyną?


RE: Niektóre gadżety nie startują z systemem - Magic_coin - 07.03.2010 15:47

Czy posiadasz zainstalowany TuneUP 2010?


RE: Niektóre gadżety nie startują z systemem - 7Marcin6 - 07.03.2010 18:03

Nie, nie istalowałem


RE: Niektóre gadżety nie startują z systemem - Magic_coin - 07.03.2010 19:43

To czekaj, aż inni się wypowiedzą. Ja miałem to samo z ikonami obszaru powiadomień (tray), wyłączenie jednej opcji w TuneUP'ie pomogło.


RE: Niektóre gadżety nie startują z systemem - slump - 07.03.2010 20:06

Powiedz jaka to opcja a może jak zainstaluje program i ją wyłączy będzie miał jak chce.


RE: Niektóre gadżety nie startują z systemem - Magic_coin - 07.03.2010 21:02

Opcja ta (moduł tuneup'a) to agent uruchamiania programów. Spowalniała mi wszystko. W tym wypadku to nie pomoże, a może zaszkodzić.


RE: Niektóre gadżety nie startują z systemem - 7Marcin6 - 07.03.2010 21:10

Szukałem raczej przyczyny, i czy u kogoś pojawia się podobny problem, a nie programu do zarządzania autostartem.
Problem ten nie jest dla mnie sprawą życia i śmierci, występuje sporadycznie, np przy którymś uruchomieniu nie wskoczy pogoda albo cpu meter. Ale przy kolejnym uruchomieniu jest już ok. Jeśli przytrafia sie to jeszcze komuś, to przynajmniej będzie mi "lżej". Nadal traktuję W7 trochę z rezerwą - jest dla mnie nowy.