Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Instalacja systemu Windows 7 na laptopie Samsunga - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Instalacja systemu Windows 7 na laptopie Samsunga (/instalacja-systemu-windows-7-na-laptopie-samsunga-50524-t)



Instalacja systemu Windows 7 na laptopie Samsunga - dsz25 - 26.07.2016 21:36

Pytanie odnośnie instalacji systemu. Po pierwszym uruchomieniu, kiedyś, dość dawno temu system zainstalował się sam. Kilka razy robiłem przywracanie do stanu początkowego od początku używania. Teraz chciałbym zainstalować system na czysto od początku, bo widzę, że nawet po takim przywracaniu system jest i tak zmulony. Jak to zrobić?


RE: Instalacja systemu Windows 7 na laptopie Samsunga - thermalfake - 28.07.2016 22:22

Rozwiązania są dwa:
Pierwsze - usunięcie bloatware z brandowanego systemu.
To rozwiązanie polecam mniej doświadczonym użytkownikom w stosunki do tego co może czekać podczas instalacji czystego oem'a czy późniejszych problemach z radzeniem sobie z instalacją sterowników
Do samsunga kiedyś zrobiłem poradnik http://windows7forum.pl/optymalizacja-fabrycznego-oprogramowania-w-laptopach-marki-samsung-25697-t
Drugie - instalacja na czysto.
Najpierw proszę sprawdzić czy klucz produktu jest czytelny z naklejki bądź przetransferować sobie aktywację przed instalacją np Advanced Token Manager.
Kwestia uruchomienia z nośnika instalatora - z ustawienia bios bądź tzw boot menu (klawisz Esc podczas startu).
Potem dalsza część instalacji - standardowa instalacja z podziałem na partycje itd - opisów w sieci multum więc już nie powielam. Oczywiście przy takiej kombinacje mogą się pojawić różne problemy.


RE: Instalacja systemu Windows 7 na laptopie Samsunga - dsz25 - 13.08.2016 22:19

I pytanie do odpowiedzi. A jeśli w BIOS-ie nie mam możliwości ustawienia rozruchu? Szczerze, pierwszy raz widziałem w życiu taki BIOS. Nie jeden raz już robiłem instalację przez rozruch z BIOS w życiu, na stacjonarnych i laptopach bez systemu, ale jak pierwszy raz ten otworzyłem to praktycznie nic tu nie można zmienić.

Ogólnie, dzięki za info. Uśmiechnięty Coś pokombinuję.


RE: Instalacja systemu Windows 7 na laptopie Samsunga - thermalfake - 14.08.2016 18:20

Nie podajesz konkretów odnośnie modelu i wersji bios, nie pokazujesz zrzutów więc jak mamy pomóc ?
Każdy mobilny czy to stacjonarny sprzęt posiada możliwość rozruchu z czegoś innego niż tylko dysk twardy.
W jaki sposób się to odbywa - patrz manuale, instrukcje itd.