Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Formatowanie i instalacja Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Formatowanie i instalacja Windows 7 (/formatowanie-i-instalacja-windows-7-50384-t)



Formatowanie i instalacja Windows 7 - edgarit - 05.07.2016 12:52

Czy mogę zainstalować Windows 7 na partycji D i dopiero potem sformatować wcześniejszy Windows 7 z C?
[Obrazek: KEH9BGL.png]


RE: Formatowanie i instalacja Windows 7 - ampa - 05.07.2016 12:55

Gdzie na obrazku jest partycja D?...bo widzę że to napęd....masz 100MB partycję którą robi sobie system (naprawczą) i C gdzie masz zainstalowany system...chyba że chcesz podłączyć drugi dysk.


RE: Formatowanie i instalacja Windows 7 - edgarit - 05.07.2016 12:58

D zostanie utworzona z wolnego miejsca wykrajanego z C.
No to mniejsza o literkę D czy F czy X


RE: Formatowanie i instalacja Windows 7 - ampa - 05.07.2016 12:59

Zastanów się ile tego wolnego miejsca uzyskasz bo system tym zarządza...w każdym razie proponuję aby instalować system na nowo i wtedy podzielić na partycje takie jak pasuje.Oczywiście jest to możliwe aby po wydzieleniu zainstalować tam system nie ruszając C ale... ze względu na pliki rozruchowe które są na C możesz mieć problemy jak ją sformatujesz z uruchomieniem systemu dlatego lepiej nie komplikować sobie życia.


RE: Formatowanie i instalacja Windows 7 - edgarit - 05.07.2016 13:11

Ale nie jestem pewien czy się powiedzie i wszystko będzie sprawnie działało, a tak mam jeden sprawny system na 100%.

Ile miejsca uzyskam. Jest wolne 355 z 465GB.


RE: Formatowanie i instalacja Windows 7 - ampa - 05.07.2016 13:19

Posłuchaj tyle ci pokazuje wolnego miejsca co nie znaczy że tyle będzie miała partycja...na chłopski rozum to jest tak...podczas instalacji systemu na dysku o takiej pojemności (wgrywania później gier,programów itd.) pliki nie koniecznie są zapisywane na początku dysku,mogą być pośrodku czy jak tam chcą (tak mi tłumaczyli).Więc możesz np. uzyskać partycję 200 GB lub mniej (chyba że już próbowałeś to zrobić)...więc dlatego piszę abyś to przemyślał...po drugie dlaczego by się miało nie udać...jak masz sprawny sprzęt,masz sterowniki,masz system odpowiednio zrobiony (pen,płyta)...tylko instalować (oczywiście kopiując ważne dane jakie miałeś na dysku na np.pena).


RE: Formatowanie i instalacja Windows 7 - edgarit - 05.07.2016 13:34

Już parę razy tak dzieliłem i się udawało.
No t zrobię jak mówisz


RE: Formatowanie i instalacja Windows 7 - ampa - 05.07.2016 13:53

Jak uważasz...to tylko moja sugestia.