Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Duża ilość zajętego miejsca na dysku. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Duża ilość zajętego miejsca na dysku. (/duza-ilosc-zajetego-miejsca-na-dysku-50232-t)



Duża ilość zajętego miejsca na dysku. - exceed - 14.06.2016 20:55

Witam. Mam pewien problem. Ostatnio zauważyłem że brakuje bardzo dużych ilości wolnego miejsca na dysku. Mam dysk pojemności 1TB podzielony na 2 partycje. C-100GB i D-831 GB. Pomijając już pamięć na dysku c ponieważ staram się tam niczego nie instalować to prawie całe 100 GB jest zajęte. Bardziej mi zależy jednak na ogarnięciu dysku D ponieważ z tego co podliczałem to wszystkie pliki znajdujące się właśnie na tym dysku powinny zajmować 160 GB. Rachunek więc jest prosty powinno być 671GB wolnego miejsca. A jednak wolne pozostaje tylko 121 GB które dość szybko się zmniejsza. Więc gdzie się podziało 550 GB? Proszę o pomoc bo żaden ccleaner ani defragmentacja dysku nie pomaga i nie mam pojęcia co z tym zrobić. Z góry dziękuję Uśmiechnięty


RE: Duża ilość zajętego miejsca na dysku. - dyzio2 - 15.06.2016 15:54

A co pokazuje opcja "Oczyszczanie dysku"?
Sprawdził bym też kosz.


RE: Duża ilość zajętego miejsca na dysku. - exceed - 16.06.2016 10:01

Kosz jest pusty. Oczyszczanie dysku nic nie daje. Dodam jeszcze że z dnia na dzień zwiększa się ilość zajętego miejsca o 1GB. Nic nie instaluję, nie sciągam a mimo to dysk mi się "zawala" Zacieszacz


RE: Duża ilość zajętego miejsca na dysku. - LadyInBlue - 16.06.2016 10:47

Może to wina tego powiadomienia o win 10? Może na dysk powoli się ściąga aktualizacja do 10, z tego co wiem to się dzieje po cichu.


RE: Duża ilość zajętego miejsca na dysku. - exceed - 16.06.2016 11:02

Nawet cały windows 10 nie zajmuje 550 GB. A tyle mi brakuje :/