Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
News Opera Software coraz bliżej przejęcia przez chińskie konsorcjum - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (http://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Newsy i aktualności o Windows 7 (/newsy-i-aktualnosci-o-windows-7-6-f)
+---- Dział: Aktualności i wydarzenia branży IT (/aktualnosci-i-wydarzenia-branzy-it-52-f)
+---- Wątek: News Opera Software coraz bliżej przejęcia przez chińskie konsorcjum (/opera-software-coraz-blizej-przejecia-przez-chinskie-konsorcjum-50123-t)Opera Software coraz bliżej przejęcia przez chińskie konsorcjum - Portator - 26.05.2016 05:29

Wygląda na to, że Opera Software zostanie przejęta przez chińskie konsorcjum złożone z trzech dużych podmiotów, bo za taką opcją opowiada się zdecydowana większość akcjonariuszy. Tym samym proces przejęcia może być kontynuowany, przy czym nadal niezbędne będzie uzyskanie zgody na kupno przez chińskich i amerykańskich regulatorów rynku.
[Obrazek: Opera1.jpg]
O możliwym przejęciu Opery Software, a więc firmy zajmującej się tworzeniem przeglądarki Opera, mówiło się już od jakiegoś czasu. Co więcej, od razu podawano, że szanse na zakup są bardzo duże, bo oferta Chińczyków była naprawdę przyzwoita. Do pchnięcia całego procesu do przodu potrzebna była zgoda udziałowców i jak się okazuje, udało się ją uzyskać.

Za przejęciem opowiadają się akcjonariusze posiadający łącznie 90,6 procent udziału w kapitale firmy i mający 90,9 procent głosów. W obu przypadkach niezbędne było przekroczenie granicy 90 procent, a decyzja udziałowców miała zostać ogłoszona do 24 maja. Oferta została jednogłośnie zatwierdzona przez zarząd i w chwili obecnej czeka na zgodę udzieloną przez regulatorów rynku.

Nabywcą jest konsorcjum złożone z firm Qihoo 360 Technology, Kunlun Tech, a także Yonglian Investment, należące do Golden Brick Silk Road. Kwota transakcji wyniesie 1,24 mld dolarów, czyli 8,51$ za akcję. Co ciekawe, zarówno CEO Lars Boilesen, jak i dyrektor techniczny Håkon Wium Lie twierdzą, że sprzedanie Opery nie było w planach. Ma być to odpowiedź na żądania ze strony akcjonariuszy.

Źródło: Reuters, za: PcLab.pl