Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
News Microsoft kontra rząd USA - jest pozew - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Newsy i aktualności o Windows 7 (/newsy-i-aktualnosci-o-windows-7-6-f)
+---- Dział: Aktualności i wydarzenia branży IT (/aktualnosci-i-wydarzenia-branzy-it-52-f)
+---- Wątek: News Microsoft kontra rząd USA - jest pozew (/microsoft-kontra-rzad-usa-jest-pozew-49788-t)



Microsoft kontra rząd USA - jest pozew - Portator - 17.04.2016 05:37

„Ludzie nie rezygnują ze swoich praw, gdy przenoszą swoje prywatne informacje z pamięci fizycznej do chmury” – twierdzi Microsoft i pozywa rząd Stanów Zjednoczonych, a konkretnie tamtejszy Departament Sprawiedliwości.
[Obrazek: a33d9661920a159e06d76448766def4c34af0350.jpg]
Technologiczny gigant uważa, że państwowe organy działały „niekonstytucyjnie” próbując zmusić go do zachowania milczenia i nieinformowania klientów o tym, że ich chmurowe dyski mogą zostać przeszukane. – „Użytkownicy mają prawo wiedzieć, gdy rząd uzyskuje nakaz pozwalający mu czytać ich e-maile, a Microsoft ma prawo ich o tym poinformować” – czytamy w pozwie.

„Klienci Microsoftu coraz częściej przechowują bardzo poufne informacje w chmurze, przez co rząd coraz chętniej próbuje do nich dotrzeć, wymuszając na firmie zachowanie tajemnicy”. Według Microsoftu rząd zbyt często i w nieuprawniony sposób powołuje się na teoretycznie umożliwiający to paragraf 2705 dokumentu Electronic Communications Privacy Act.

Liczby mówią same za siebie – w ciągu ostatnich 18 miesięcy sądy federalne wydały prawie 2600 nakazów zachowania milczenia, uciszając firmę Microsoft, która chciałaby (jak twierdzi) poinformować swoich użytkowników o rządowych przeszukiwaniach.

Microsoft twierdzi, że takie polecenia powinny mieć miejsce tylko w stuprocentowo usprawiedliwionych przypadkach, a wspomniana liczba wyraźnie pokazuje, że tak nie jest. Co wydaje się jeszcze gorsze, w ponad dwóch trzecich przypadków nakazy nie miały daty zakończenia.

Źródło: The Verge, Reuters, za: benchmark.pl