Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Prawa administratora dla użytkownika standardowego - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Prawa administratora dla użytkownika standardowego (/prawa-administratora-dla-uzytkownika-standardowego-4973-t)



Prawa administratora dla użytkownika standardowego - dzwiecu - 04.03.2010 20:44

Witam.

Dla mojego syna utworzyłem konto "standardowe". Sam oczywiście posiadam konto z uprawnieniami administratora.
Poustawiałem sobie większość rzeczy tak jak planowałem, ale są wyjątki.
Mianowicie:
są dwie gry (4Story i Lineage2), które potrzebują uprawnień administratora do uruchomienia.

Jaka jest możliwość, aby dla tego konta nadać uprawnienia administratora TYLKO dla tych dwóch aplikacji?
Kiedy próbuję uruchomić w/w gry z konta syna wyświetla mi się monit z prośbą o wpisanie hasła administratora.
Nie podam synowi tego hasła z wiadomych względów.

Czy jest na to jakiś sposób?


RE: Prawa administratora dla użytkownika standardowego. - Lalik - 04.03.2010 20:55

Instalacja gier z prawami administratora, wtedy przy uruchamianiu nie musisz już dawać uruchom jako administrator. Zrobisz to dając właściwości pliku zakładka zgodność i ptaszkując uruchom jako administrator Zacieszacz


RE: Prawa administratora dla użytkownika standardowego. - dzwiecu - 04.03.2010 20:57

(04.03.2010 20:55)Lalik napisał(a):  Instalacja gier z prawami administratora, wtedy przy uruchamianiu nie musisz już dawać uruchom jako administrator. Zrobisz to dając właściwości pliku zakładka zgodność i ptaszkując uruchom jako administrator Zacieszacz

Wszystkie gry instaluję z prawami administratora.
Zaznaczenie we właściwościach pliku uruchamiającego/skrótu ptaszka "uruchom jako administrator" niczego nie zmienia.
Nadal syn musi podać hasło do konta admina przy próbie uruchomienia aplikacji. Smutny


RE: Prawa administratora dla użytkownika standardowego. - Lalik - 04.03.2010 21:06

Ale ptaszka musisz dać dla wszystkich użytkowników karta zgodność "zmień ustawienia dla wszystkich użytkowników" i tam ptaszkujesz Zacieszacz


RE: Prawa administratora dla użytkownika standardowego. - dzwiecu - 04.03.2010 21:25

Niestety to nie rozwiązało problemu.

Problem występuje tylko przy tych dwóch grach. Pozostałe gry nie mają takich wymagań co do uprawnień.
Wiem, że na przykład grę 4Story uruchamia się plikiem 4Story.exe, który to z kolei uruchamia plik TClient.exe.
Najwyraźniej to, że jeden program próbuje uruchomić drugi stwarza potrzebę "świadomego" uruchomienia tego programu.
Nikt nie potrafi mi pomóc?