Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
News Microsoft może zamknąć kolejne firmy należące do Microsoft Studios - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (http://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Newsy i aktualności o Windows 7 (/newsy-i-aktualnosci-o-windows-7-6-f)
+---- Dział: Aktualności i wydarzenia branży IT (/aktualnosci-i-wydarzenia-branzy-it-52-f)
+---- Wątek: News Microsoft może zamknąć kolejne firmy należące do Microsoft Studios (/microsoft-moze-zamknac-kolejne-firmy-nalezace-do-microsoft-studios-49411-t)Microsoft może zamknąć kolejne firmy należące do Microsoft Studios - Portator - 09.03.2016 06:47

Ze strony Microsoft Studios usunięto loga kolejnych pięciu developerów, a także grafikę dotyczącą Project Spark. Może to oznaczać, że z pracą pożegnają się nie tylko twórcy z Lionhead i Press Play. Co ciekawe, na liście znajdują się producenci oprogramowania dla gogli HoloLens, choć w tym przypadku najprawdopodobniej chodzi o zmiany marek, a nie likwidację firm.
[Obrazek: ms120.jpg]
Wczoraj pisaliśmy o zamknięciu studiów Lionhead i Press Play, co wiązało się z też m.in. z anulowaniem Fable Legends. Co ciekawe, na tym zmiany w Microsoft Studios wcale nie muszą się zakończyć. Ze strony producenta zniknęły loga kilku kolejnych producentów. Do wymienionej wcześniej dwójki dołączyli BigPark, Function Studios, Good Science, LXP i SOTA.

Żeby było ciekawiej, usunięto też grafikę dotyczącą wydanego już Project Spark. Serwery produkcji są niedostępne od 4 marca. Warto wspomnieć, że firma już wcześniej postanowiła zmienić model biznesowy związany z tą grą, co było po części związane z bardzo małą liczbą graczy zainteresowanych tytułem. Nie można wykluczyć, że usunięcie gry ze strony Microsoft Studios jest związane z zamknięciem projektu, choć w tej chwili firma z Redmond nic na ten temat nie ujawniła.

Jeśli Microsoft faktycznie zamyka kolejne studia, to wśród firm przygotowujących materiały w ramach Microsoft Studios pozostanie tylko 10 podmiotów. Będą to 343 Industries odpowiedzialne za serię Halo, The Coalition tworzące Gears of War 4, przejęty za gigantyczne pieniądze Mojang ze swoim Minecraftem, Turn 10 pracujący nad grami z serii Forza, Rare tworzące Sea of Thieves, a także marki Xbox Fitness, Microsoft Casual Games, Lift London, Microsoft Studios Global Publishing i [email protected] W porównaniu do Sony lista tzw. producentów „first party” jest więc bardzo mała.

Źródło: Videogamer, za: PcLab.pl