Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Partycja OEM z recovery na drugim dysku jak ja wydobyć - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Partycja OEM z recovery na drugim dysku jak ja wydobyć (/partycja-oem-z-recovery-na-drugim-dysku-jak-ja-wydobyc-49231-t)



Partycja OEM z recovery na drugim dysku jak ja wydobyć - kosmo92 - 28.02.2016 00:39

Witam posiadam Lenovo G580 w wyniku domniemanego spalenia dysku musiałem zainwestować w nowy dysk oraz pożegnać się z partycją recovery z Win 7.Jednak stary dysk działa i używam go jako zewnętrznego dysku na USB a partycja jest na swoim miejscu Teraz chciałbym reinstalować system z tej ukrytej partycji ale program lenovo one key recovery jej nie widzi i nie widzi pliku backup , czy jest jakiś magiczny sposób by zainstalować system z tej partycji, zgrać obraz pliku itp.
Proszę o Pomoc
[Obrazek: IEcV1Wx]


RE: Partycja OEM z recovery na drugim dysku jak ja wydobyć - Celownik - 28.02.2016 13:05

Zmieniłeś fabryczny układ partycji na oryginalnym dysku od Lenovo.
Jeśli masz czytelny klucz na spodzie laptopa to zainstaluj czysty system W7 Home Premium x64 tylko
z nośnika OEM a nie żadnego innego sam do tego celu używam płyty jaką Xkom dodał do laptopa HP Probook 450.


RE: Partycja OEM z recovery na drugim dysku jak ja wydobyć - thermalfake - 28.02.2016 14:08

Oczywiście jest sposób na odzysk fabrycznego systemu.
Cały proces opisany jest choćby w tym linku
https://jakebillo.com/restoring-windows-on-a-lenovo-x230-with-wimswm-files/
Opisane rozwiązanie jak najbardziej działa prawidłowo. Kilkukrotnie wyciągałem fabryczny system tyle, że w laptopach innych marek ale metodologia jest identyczna.
W dużym skrócie do przygotowania czysty nośnik OEM, przekopiowanie zawartości całej partycji na nowo utworzoną na nowym dysku po uprzednim wyczyszczeniu go. Zaopatrzenie się w narzędzie imagex i mozna rozpakowywać obraz z plików swm. Zabawy jest nieco tym bardziej gdy się to robi pierwszy raz lecz w ostatecznym rozrachunku czas jaki jest potrzebny do przygotowania czystego oem'a po konfiguracji (nie mówiąc o przygodach w trakcie jakie ewentualnie mogą wystąpić) a czas odzysku fabrycznej kopii jest podobny.