Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
zmiana winxp na win7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: zmiana winxp na win7 (/zmiana-winxp-na-win7-49193-t)



zmiana winxp na win7 - AgnieszkaK - 25.02.2016 18:51

Witam
Przepraszam jeśli powielam temat.
Mam Win XP, chcę zmienić na win7. Pendrive jest widoczny w "mój komputer". Zrobiłam bootowalnego pendrive, W biosie ustawiłam jako pierwszy do odczytu usb-hdd. Przy restarcie mam info, że próbuje z usb ale nic się dalej nie dzieje. Dodam jeszcze, że w wierszu poleceń Diskpart nie widzi usb . Widoczny jest tylko główny dysk. Co robić?


RE: zmiana winxp na win7 - KUKA1 - 27.02.2016 22:34

A tego pendriva robiłaś programem Windows 7 USB DVD Download Tool ?
w biosie jest jeszcze dodatkowa opcja ustawień botowania, coś w tym rodzaju - >Link<


RE: zmiana winxp na win7 - thermalfake - 28.02.2016 13:36

Model płyty głównej ?
Zajrzeć do środka obudowy albo posiłkować się na Windows XP aplikacjami do identyfikacji sprzętu typu Speccy bądź najbardziej podstawowym narzędziem jakim jest msinfo32.exe
Wiele płyt głównych ( np Gigabyte'a to standard) nie rozpoznaje pendrive usb jako usb-hdd lecz jako zwykłe hdd. I wtedy dwie opcje rozruchu - szybkie jednorazowe ustawienie pena (najczęściej jego nazwa) w Boot Menu (odpowiedni klawisz funkcyjny przeważnie od F8-F12 podczas startu sprzętu opisany na planszy startowej) bądź jak wyżej w poście ustawienie priorytetu bootowania samych dysków w biosie tzw boot hdd priority.


RE: zmiana winxp na win7 - AgnieszkaK - 29.02.2016 15:23

Dziękuję Wam za info. Spróbuję jeszcze pogrzebać w ustawieniach. Komputer faktycznie jest już hmm staruszkiem. Tak się zastanawiam czy zmiana systemu cokolwiek mu pomoże. Często zawiesza się albo np w trakcie oglądania filmów robi restart.
Co fachowcy doradzacie? Nowy komputer czy staremu dać szansę?


RE: zmiana winxp na win7 - KUKA1 - 29.02.2016 21:47

Na starym komputerze lepiej będzie chodził na XP, najlepiej podaj specyfikację sprzętu.