Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z instalacją Windows 7 - niebieski ekran - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z instalacją Windows 7 - niebieski ekran (/problem-z-instalacja-windows-7-niebieski-ekran-49184-t)



Problem z instalacją Windows 7 - niebieski ekran - Ryjogłowy - 24.02.2016 23:07

Problem z instalacją Win 7 Home-professional (oryginał). Otrzymałem od kolegi dysk SAMSUNG HD251HJ -podłączony z płytą przez przewód SATA i nagrywarkę DVD podłączoną przez ATA (jako master). W BIOSie DVD ROM to PRIMARY MASTER, a HD to SECONDARY MASTER. Po ustaleniu kolejności odczytu 1. DVD ROM, 2. HD przystąpiłem do instalacji. Wszystko jest ok do momentu gdy po załadowaniu się plików instalacyjnych wyskakuje niebieski ekran (ekran startowy)i nic się nie dzieje. Dysk jest bez błędów, DVD ROM działa (spróbowałem też ze starszą - to samo).



Przeglądałem posty, ale nie potrafię sobie poradzić z tym problemem.

Procesor - AMD Athlon 5000 Dual-Core Processor 2.20 Ghz
Ram - 4 GB
HD - Samsung HD251HJ ATA DEVICE
Płyta główna - FOXCONN A74ML-K


RE: Problem z instalacją Windows 7 - niebieski ekran - thermalfake - 25.02.2016 00:21

Nie formatować z powrotem dysku póki co tylko po tej nieudanej instalacji dowolną dystrybucją ratunkowego livecd przekopiować pliki setupact.log i setuperr.log jakie się potworzyły w trakcie instalacji i setupu z lokalizacji o których mowa niżej i udostępnić do przejrzenia.
https://technet.microsoft.com/en-us/library/ee851579%28v=ws.10%29.aspx
Odnośnie samego bsoda być może zapisał się w x:\windows\minidump\*.dmp więc trzeba go też skopiować


RE: Problem z instalacją Windows 7 - niebieski ekran - ampa - 25.02.2016 17:22

Na ekranie (niebieski,startowy) instalka może wisieć w zależności od kompa nawet ponad 10 min lub więcej.