Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z przycinaniem się laptopa - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: Problem z przycinaniem się laptopa (/problem-z-przycinaniem-sie-laptopa-49171-t)



Problem z przycinaniem się laptopa - bula213 - 24.02.2016 00:13

Ostatnio spotkał mnie problem z laptopem Sony VAIO VPCEC3M1E, mianowicie po tym jak go rozkręciłem i wyczyściłem w środku nie wysuwa się stacja dysków, a co ważniejsze, podczas obciążenia np. grami zaczyna się przycinać (im dłużej obciążony, tym bardziej). Spodziewam się problemów z grzaniem się karty graficznej lub procesora. Ich temperatura w spoczynku waha się między 60 a 75 stopniami, a podczas obciążenia jeszcze nie zdołałem sprawdzić. Niedawno robiłem format dysku i do czasu otwarcia przeze mnie komputera nie było takich problemów. Wiatrak i żeberka są czyste. Jakieś pomysły jak sobie poradzić z tym problemem? Z góry dzięki za odpowiedź.


RE: Problem z laptopem - LadyInBlue - 24.02.2016 09:05

Jak na mój gust to źle nałożona pasta termoprzewodząca na procku i grafie.


RE: Problem z laptopem - bula213 - 24.02.2016 16:11

Problem w tym, że wcześniej działał jak najbardziej poprawnie, a przy czyszczeniu nawet nie ruszałem pasty termoprzewodzącej


RE: Problem z laptopem - LadyInBlue - 24.02.2016 16:13

Ale ściągałeś chłodzenie z procka i grafy? Jeżeli tak to znamy przyczynę problemu.

Popraw tytuł wątku zgodnie z linkiem podanym w notce.


RE: Problem z przycinaniem się laptopa - bula213 - 24.02.2016 16:16

Nie, jedyne co zrobiłem to wyczyszczenie wiatraka i żeberek oraz przetarcie reszty z kurzu. Przy czyszczeniu wiatraka odkręciłem metalową blaszkę, która go osłania, ale nie wiem czy ma to jakieś znaczenie.


RE: Problem z przycinaniem się laptopa - bula213 - 24.02.2016 19:08

Starałem się kontrolować temperaturę komputera, podczas oglądania zwyczajnego streama, przy temperaturze ok.80 stopni laptop znów zaczął się przycinać. Tym bardziej im dłużej oglądałem, bo z początku działał całkowicie normalnie, a temperatura nigdy nie skoczyła na wyżej niż 82 stopni (temperatura karty graficznej sięgneła 90 stopni) a gdy przestałem oglądać doszyć szybko spadła o jakieś 15 stopni (w 2 min), podczas gry temperatura sięgnęła nawet 112 stopni, ma ktoś jakiś pomysł rozwiązania problemu?