Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
problemy z klatkami na sekundę duży procent zużycia CPU - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: problemy z klatkami na sekundę duży procent zużycia CPU (/problemy-z-klatkami-na-sekunde-duzy-procent-zuzycia-cpu-49160-t)



problemy z klatkami na sekundę duży procent zużycia CPU - DIZIE - 22.02.2016 23:24

WItam Mój sprzęt to:
-2x4 GB RAM DDR3 BALLISTIX
-GEForce GTX 970 MSI
-Intel Core i5 CPU 650 3.20GHz
-Zasilacz Chieftec CFT-650-14CS 650W
-Płyta główna GIGABITE GA-H55M-S2V
-Dysk Twardy 1TB HDD

Problem polega na tym że przy zwykłym przeglądaniu internetu wykorzystanie procesora śięga 100% przyczym pamieci fizycznej zaledwie 30% max.
Podczas grania w gry FPS np: CSGO, LOL jest podobnie tylko że troszke więcej ramu wykożystuje max 60%. Jtestem ciekaw dlaczego tak jest ? dlaczego tak mało ramu jest wykorzystywane podczas gier (max 40 fps w każdej grze ) :/
Mój sprzet nie jest z najwyższej półki ale wymagam trochę więcej .
JA sądze że to wina troche starego procesora wkońcu ma tylko 2 rdzenia :/ prosze o pomoc i wszelkie rady
Jak bedzie cos trzeba jeszcze wiedzieć to ja mogę napisac Uśmiechnięty


RE: problemy z klatkami na sekundę duży procent zużycia CPU - czerwian - 23.02.2016 13:50

Wydaje mi się, że to nie wina procesora. Mam troszkę gorszy procesor i bez problemu odpalam cs:go. Przejdź do menadżera zadań poprzez ctrl+alt+del i przejdź do zakładki procesy. Następnie kliknij w pole Procesor CPU, by sortowało od największej ilości zużycia procesora do najmniejszej. Powiedz czy masz jakiś proces, który pobiera nazbyt dużo mocy procesora.