Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Utrata połączenia z udostępnionym zasobem na Windows7 Proff - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Utrata połączenia z udostępnionym zasobem na Windows7 Proff (/utrata-polaczenia-z-udostepnionym-zasobem-na-windows7-proff-48889-t)



Utrata połączenia z udostępnionym zasobem na Windows7 Proff - borek13 - 30.01.2016 14:39

Witam,

Mam następujący problem - wymieniłem komputer (serwer z Windows server 2003) na nowy z systemem Windows7 64bit Proff. na serwerze tym jest zainstalowany Sql2008express i mam na nim udostępnione zasoby (foldery). W zaawansowanych ustawieniach udostępniania jest wyłączone udostępnianie chronione hasłem.

Na stacjach roboczych pracują komputery z Windows XP. Korzystają z udostępnionych zasobów za pomocą \\nazwa_komputera\nazwa_zasobu. I to działa ale tylko przez jakiś czas. W pewnym momencie wszystkie komputery z XP tracą dostęp do udostępnionych zasobów. Pomaga tylko reset serwera, po którym znowu mają dostęp do zasobów, ale znowu po pewnym czasie (róznie2-3 godz, czasami 6-7) tracą ten dostęp.

Zaznaczę iż program który korzysta z bazy SQL na serwerze działa pomimo utraty dostępu do zasobów sieciowych.

Wyłączenie zapory nic nie dało, dodanie na serwerze użytkowników z hasłami takimi jak w XP też nic nie pomogło.

Co może powodować takie zachowanie?? Dodam że na Windows serwer2003 takie rzeczy się nie działy.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu