Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany ControlCenter 4 przypisanie przycisku Skanuj>E-mail do Mozilla Thunderbird (drukarka) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Rozwiązany ControlCenter 4 przypisanie przycisku Skanuj>E-mail do Mozilla Thunderbird (drukarka) (/controlcenter-4-przypisanie-przycisku-skanuj-e-mail-do-mozilla-thunderbird-drukarka-48810-t)



ControlCenter 4 przypisanie przycisku Skanuj>E-mail do Mozilla Thunderbird (drukarka) - luki_matrix - 24.01.2016 10:05

Witam,
ostatnio zakupiłem nową wielofunkcyjną drukarkę laserową firmy Brother wraz z dołączonym oprogramowaniem ContolCenter 4. Poprzednio na komputerze posiadałem ControlCenter 3 i starszy model drukarki Brother, przy zainstalowaniu nowego sprzętu pojawił się problem konfiguracji ControlCenter 4, a mianowicie w starym oprogramowaniu ContolCenter 3 (z którego nie mogę już korzystać bo stary program nie wykrywa nowej drukarki) miałem możliwość skonfigurowania przycisku "Skanuj do e-mail" tak, aby ta operacja była automatycznie wykonywana do programu pocztowego Mozilla Thunderbird. Dzięki czemu zeskanowane pliki od razu mogłem kierować na pocztę i wysyłać do odbiorców.
Obecnie w ControlCenter 4 w opcji konfiguracji skanowania e-mail nie ma wyboru programu na którym ma zostać wykonane zadanie, a po wciśnięciu przycisku "skanuj do e-mail" otrzymuję komunikat, który zostanie pokazany poniżej na screenie. W innej opcji "skanuj do obraz" pojawia się już linijka z programem, na którym ma być wykonywana operacja, jednakże tam również nie mogę wskazać programu Mozilla Thunderbird, ponieważ nie ma go na liście. Czemu tak się dzieje nie mam pojęcia - w poprzedniej wersji programu działało to wszystko bezproblemowo.
Tak, więc jeżeli ktoś mógłby mi pomóc w tej sprawie i poinstruować jak mogę wskazać ten program do wykonywania operacji skanowania będę bardzo wdzięczny, ponieważ tak opcja jest dla mnie niezmiernie ważna, a na pewno musi się to jakoś dać wskazać Uśmiechnięty

Tak wyglądała stara konfiguracja ContolCenter 3, gdzie wybierałem program Mozilla Thunderbird:
[Obrazek: CC3_02.jpg]
[Obrazek: mfc-5980cn-add-scan-to-image-application.gif]

Tak wyglądają opcje obecnego panelu ContolCenter 4:
[Obrazek: wdw1122.jpg]


RE: ControlCenter 4 - thermalfake - 24.01.2016 23:26

Nie wiem za bardzo w czym problem. W CC4 obraz jest skanowany jako załącznik PDF do domyślnego klienta poczty email ustawionego w systemie Windows. Na ostatnim zrzucie ekranowym jest informacja z błędem iż nie ma żadnego domyślnego klienta pocztowego.
Więc parę sekund szukania u wuja google jak to ustawić i proszę bardzo link do supportu brothera
http://www.brother-usa.com/FAQs/Solution.aspx?FAQID=200000029064&ProductID=DCP165c&Keyword=#.VqVND0-yx1A

Cytat:Obecnie w ControlCenter 4 w opcji konfiguracji skanowania e-mail nie ma wyboru programu

Stare nawyki i myślenie, że zawsze będzie tak samo wyglądało - znam to z autopsji u większości użytkowników. Rewolucji nie ma, bardziej intuicyjnie zrobione i tyle.

Cytat:W innej opcji "skanuj do obraz" pojawia się już linijka z programem, na którym ma być wykonywana operacja, jednakże tam również nie mogę wskazać programu Mozilla Thunderbird, ponieważ nie ma go na liście.

To jest opcja do przechwycenia skanu do programu graficznego do obróbki a nie wysłania go gdziekolwiek a tym bardziej klienta poczty bo od tego jest inna opcja, trochę logiki w rozumowaniu.


ControlCenter 4 przypisanie przycisku Skanuj>E-mail do Mozilla Thunderbird (drukarka) - luki_matrix - 26.01.2016 09:38

Dziękuję za szybką odpowiedź, wszystko co zostało napisane powyżej się zgadza, program działa.

Dziękuję za pomoc, pozdrawiam Uśmiechnięty