Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
toshiba sattelite s50-b-15t nie mogę zainstalować Windows 7 po usunięciu Windowsa 8 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: toshiba sattelite s50-b-15t nie mogę zainstalować Windows 7 po usunięciu Windowsa 8 (/toshiba-sattelite-s50-b-15t-nie-moge-zainstalowac-windows-7-po-usunieciu-windowsa-8-48754-t)



toshiba sattelite s50-b-15t nie mogę zainstalować Windows 7 po usunięciu Windowsa 8 - plutonowy13 - 21.01.2016 01:55

Przeszukałem już wiele stron na temat dlaczego nie mogę zainstalować Windows 7 home premium.
Problem taki kupiłem laptopa toshiba sattelite s50-b-15t chyba hiszpański z zainstalowanym windows 8 hiszpańskim z nakładką po polsku,ale że jestem przywiązany do Windows 7 to chciałem sobie takowy zainstalować, wyczyściłem dysk już chyba kilka razy przy pomocy diskpart i nadal nie mogę zainstalować. Podzieliłem na partycje, nie dzieliłem na partycje i tak nie mogę zainstalować. Mam tylko komunikat : instalator nie mógł utworzyć nowej partycji systemowej ani zlokalizować istniejącej partycji systemowej. aby uzyskać więcej informacji, zobacz pliki dziennika instalatora systemu windows.


RE: toshiba - thermalfake - 24.01.2016 21:52

Nie wiem jak to wszystko zostało skonfigurowane do downgrade'u.
Najpierw konfiguracja w UEFI.
Wciskamy F2 i odpalamy lapka. Przechodzimy do zakładki Security i wyłączamy Secure Boot -> Disabled.
W dalszej kolejności wchodzimy do zakładki Advanced -> System Configuration i zmieniamy Boot Mode z UEFI Boot to CSM Boot. Klawiszem F10 zapisujemy zmiany i uruchamiamy ponownie sprzęt.
https://aps2.toshiba-tro.de/kb0/TSB2C03F80002R01.htm

Potem konwersja dysku z GPT na MBR.
Po uruchomieniu instalatora do pierwszej niebieskiej planszy wciskamy Shift+F10 i diskpartem robimy konwersję
list disk
select disk NUMER
convert mbr

Po zakończeniu stawiamy już normalnie siódemkę.
Proszę tylko pamiętać aby sterowniki instalować w kolejności robiąc restarty między nimi.

Intel Chipset SW Installation Utility
Intel Management Engine Interface
Intel Display Driver
Intel Rapid Storage Technology Driver
Audio driver
DTS Sound / DTS Studio Sound
Touch Pad Driver
LAN Driver
Wireless LAN Driver
Bluetooth Filter Driver Package
Card Reader
TOSHIBA System Driver
TOSHIBA Function Key