Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Brak możliwości włączenia menadżera zadań (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Brak możliwości włączenia menadżera zadań (rozwiązany) (/brak-mozliwosci-wlaczenia-menadzera-zadan-rozwiazany-4866-t)



Brak możliwości włączenia menadżera zadań (rozwiązany) - michal20071993 - 28.02.2010 15:12

Witam. Mam problem z Menadżerem zadań w Windows 7 Home Premium. Otóż jak chce go włączyć poprzez Ctrl+alt+delete to wyświetlają mi się opcje wylogowania i takie tam a nie mogę włączyć menadżera z paska też nie mogę bo jest nazwa menadżera tak jakby zablokowana [Obrazek: namnlslg.png]
Jeśli ktoś wie jak to odblokować to proszę o pomoc.


RE: Menadzer Zadan problem... - ihatebuffering - 28.02.2010 15:26

A skąd i jaka to wersja systemu ? Od kiedy masz ten problem ?


RE: Menadzer Zadan problem... - michal20071993 - 28.02.2010 17:25

Około miesiąc. Wersja Home Premium x64 Szwedzka.
Rozumiem, że to forum nie jest od pomagania innym tylko od czepiania się. Wiem jakie zadanie maja moderatorzy ale mój post został napisany tak, że znaki interpunkcyjne nie musiały być zastosowane.


RE: Brak możliwości włączenia menadżera zadań - ihatebuffering - 28.02.2010 20:16

Jeśli problem masz od miesiąca to pewnie nie będziesz miał odpowiedniego punktu przywracania, proponuję włożyć płytkę z 7, zbootować ją i dać zamiast zainstaluj to napraw automatycznie, jeśli nie pomoże pomyślimy dalej Cwaniak


RE: Brak możliwości włączenia menadżera zadań - slump - 28.02.2010 22:46

Zaakceptowałeś panujące tu zasady podczas rejestracji.

Skrót który podałeś nie uruchamia men, zadań, z jego poziomu możesz się tam dostać, ale od Visty obowiązuje skrót lewe ctrl+shift+Esc. Po obraniu tego skrótu nie działa Ci men. zadań nadal?


RE: Brak możliwości włączenia menadżera zadań - ihatebuffering - 28.02.2010 22:52

slump pewnie nie bo nawet z paska start się nie da. Nigdy jeszcze nie spotkałem się z takim problemem ...


RE: Brak możliwości włączenia menadżera zadań - michal20071993 - 01.03.2010 07:38

Wcześniej tego nie zauważyłem ale po odnalezieniu menadżera zadań na dysku i probie uruchomienia go wyświetla mi się, że program został zablokowany przez administratora. A jestem administratorem. Innych kont na moim komputerze nie ma. Nie wiem co mam z tym zrobić.


RE: Brak możliwości włączenia menadżera zadań - slawektor - 01.03.2010 09:12

Proponuję uruchomić system w trybie awaryjnym i sprawdzić, czy wtedy problem nadal występuje. Przeskanuj komputer na obecność wirusów, bo to one najprawdopodobniej są przyczyną.


RE: Brak możliwości włączenia menadżera zadań - Lalik - 01.03.2010 09:26

Podobnie jak sławek uważam, że pierwsze co powinieneś zrobić to przeskanować komputer dobrym antywirusem, jeśli to nic nie da to w ramach testu utwórz nowe konto administratora i zobacz czy sytuacja na tym koncie będzie taka sama. Pozdrawiam


RE: Brak możliwości włączenia menadżera zadań - slump - 01.03.2010 13:10

Regedit możesz uruchomić?

W nim przejdź do ścieżek:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

Tworzymy tam nową wartość typu REG_DWORD (Nowy | Wartość DWORD) o nazwie DisableTaskMgr i nadajemy jej wartość 0. Te same czynności wykonujemy również w następującym miejscu:

HKEY_ USERS\Default\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System

Jeśli DisableTaskMgr istnieje i ma przypisana wartość 1 to zmieniamy ją na 0


RE: Brak możliwości włączenia menadżera zadań - michal20071993 - 01.03.2010 16:43

Slump Dziękuje Ci bardzo zastosowałem twój sposób i wszystko działa jak powinno.Oczywiście + poleciał. Jeszcze jedno pytanie czy Norton jest dobrym antywirusem pod Windows 7?


RE: Brak możliwości włączenia menadżera zadań - slump - 01.03.2010 16:50

Jest dobrym, tyle mogę powiedzieć. Przejrzyj forum i użyj wyszukiwarki było wiele dyskusji o av pod W7.