Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Formatowanie Komputera (Proszę o pomoc) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Formatowanie Komputera (Proszę o pomoc) (/formatowanie-komputera-prosze-o-pomoc-48387-t)



Formatowanie Komputera (Proszę o pomoc) - 1wymiatacz1 - 18.12.2015 21:12

Witam. Chciałbym sformatować mój system operacyjny windows 10 32 bit (zaktualizowałem , miałem Windows 7 32 bit). Posiadam oryginalną płytkę Windows 7 32 bit z kluczem. Chciałbym prosić Was o pomoc, co najlepiej od początku do końca przed formatowaniem i w trakcie formatowania zrobić. Gdy próbowałem rok temu robić formata niestety nie udało mi się przeprowadzić do końca gdyż pod konieć formatowania po resecie komputera wyskoczył mi wiersz poleceń na niebieskim tle i nie wiedziałem co mam zrobić. Bardzo proszę o pomoc , co mam zrobić . Chciałbym go całekiem z wszystkiego wyczyścić bo ma już kilka lat i nie działa jak bym chciał. Mój system operacyjny:

-windows 10 Home 32 bit
-procesor AMD Athlon™ II X4 620 Processor 2.60 GHz
-Ram 3,00 GB


RE: Formatowanie Komputera (Proszę o pomoc) - thermalfake - 18.12.2015 21:53

W tym nie ma żadnej filozofii. Startujemy instalator, dochodzimy do miejsca w którym pyta na jakiej partycji zainstalować system. Wszystkie partycje możesz usunąć aż zostanie tylko nieprzydzielone miejsce po czym pozakładać nowe jak się podoba. Każdą przeformatować, wskazać partycję na której będzie system, instalator sam dołoży partycje zastrzeżoną 100MB i tyle.
Jedziesz do końca z instalacją. Dopiero jak pojawią się błędy trzeba będzie opisać co się dzieje. Wtedy będziemy rozwiązywać problem bo to co opisałeś, że pojawił się wiersz poleceń i to nie wiadomo z czym na razie zupełnie nic nie mówi.

[Obrazek: install_windows7_024_max.png]


RE: Formatowanie Komputera (Proszę o pomoc) - 1wymiatacz1 - 19.12.2015 09:42

(18.12.2015 21:53)thermalfake napisał(a):  W tym nie ma żadnej filozofii. Startujemy instalator, dochodzimy do miejsca w którym pyta na jakiej partycji zainstalować system. Wszystkie partycje możesz usunąć aż zostanie tylko nieprzydzielone miejsce po czym pozakładać nowe jak się podoba. Każdą przeformatować, wskazać partycję na której będzie system, instalator sam dołoży partycje zastrzeżoną 100MB i tyle.
Jedziesz do końca z instalacją. Dopiero jak pojawią się błędy trzeba będzie opisać co się dzieje. Wtedy będziemy rozwiązywać problem bo to co opisałeś, że pojawił się wiersz poleceń i to nie wiadomo z czym na razie zupełnie nic nie mówi.

[Obrazek: install_windows7_024_max.png]
A mam jeszcze jedno pytanie, czy mógłbyś mi powiedzieć jak ustawić w biosie żeby się uruchomił system z płyty?

A jeszcze jedno pytanko. Mam klawiature pod USB i podczas włączania nie mogę wybierać np :
1.Uruchom system
2.Instalator systemu windows


RE: Formatowanie Komputera (Proszę o pomoc) - thermalfake - 19.12.2015 13:34

Przede wszystkim proszę nie cytować całych postów opcją Odpisz tylko użyć opcji Szybka odpowiedź.

Cytat:A mam jeszcze jedno pytanie, czy mógłbyś mi powiedzieć jak ustawić w biosie żeby się uruchomił system z płyty?

Tu nie ma wróżek. Nie raczyłeś napisać jaki model płyty głównej posiadasz.
Generalnie producenci płyt głównych używają najczęściej oprogramowania/licencji trzech firm - Award Phoenix, AMI (American Micro Integrated) oraz Insyde.
Każda z szanujących się firm ma skonfigurowany tzw Boot Menu czyli szybkie podręczne menu z opcją jednorazowego wyboru urządzenia do rozruchu - nie zapisuje go na stałe. Uruchamia się to klawiszem funkcyjnym zaraz po starcie sprzętu a sam klawisz najczęściej jest opisany na początkowej planszy splash screen.

Cytat:A jeszcze jedno pytanko. Mam klawiature pod USB i podczas włączania nie mogę wybierać np :

Patrz punkt wyżej.
Urządzenie USB musi być wpięte do portu USB 2.0 - to pierwsza rzecz. Druga to ustawienie w biosie włączenia myszy/klawiatury. Różnie się to może nazywać np USB mouse/keyboard support.
Można spróbować zresetować bios do wartości domyślnych wyjmując na moment zworkę CMOS albo baterię CR2032 do momentu zaniku zasilania (trzeba jeszcze wyjąć kabel zasilający zasilacza).


RE: Formatowanie Komputera (Proszę o pomoc) - 1wymiatacz1 - 19.12.2015 20:16

Kurcze wszedłem w Bota podczas uruchamiania systemu i pisze zeby przesuwać strzalka w gore , strzalka w dol i akceptowac Enterem. Ale ja klikam te strzalki i nic sie nie dzieje . Mam do Ciebie zapytanie , czy te klawiatury na USb nie potrzebuja jakby zainstalowania sterownikow, bo zawsze jak sie podlacza Pendrive czy cos to sie instaluja sterowniki. A jesli jest jakis sposob ustawienia w opcjach czy cos aby normalnie mi dzialalo w Bot to proszę Cie o pomoc.
Ps. Powiedz mi gdzie moge sprawdzic Plyte Glowna jaka mam to ci napisze .


RE: Formatowanie Komputera (Proszę o pomoc) - dyzio2 - 19.12.2015 21:03

TYM programem zobaczysz jaką masz płytę gł.

[Obrazek: 63076848624864982193_thumb.jpg]


RE: Formatowanie Komputera (Proszę o pomoc) - 1wymiatacz1 - 19.12.2015 21:52

Gibabyte Technology Co , Ltd
Model: M720-US3

PS.wszedłem w Bota podczas uruchamiania systemu i pisze zeby przesuwać strzalka w gore , strzalka w dol i akceptowac Enterem. Ale ja klikam te strzalki i nic sie nie dzieje . Mam do Ciebie zapytanie , czy te klawiatury na USb nie potrzebuja jakby zainstalowania sterownikow, bo zawsze jak sie podlacza Pendrive czy cos to sie instaluja sterowniki. A jesli jest jakis sposob ustawienia w opcjach czy cos aby normalnie mi dzialalo w Bot to proszę Cie o pomoc. Jak podłączam klawiature ze starym wejściem to normalnie mi działa .


RE: Formatowanie Komputera (Proszę o pomoc) - thermalfake - 19.12.2015 22:12

Cytat:czy te klawiatury na USb nie potrzebuja jakby zainstalowania sterownikow, bo zawsze jak sie podlacza Pendrive czy cos to sie instaluja sterowniki.

Nie potrzebują. Urządzenia podpinane do usb 2.0 w momencie instalacji są automatycznie wykrywane i obsługiwane przez instalator. Ponadto ta płyta główna jest już leciwa i nie ma usb 3.0
Oczywiście wpinane do panelu z tyłu a nie z przodu bo czasem ten panel nie jest podpięty albo podpięty źle.
Tak jak pisałem, płyta domyślnie ma wyłączoną obsługę myszy/klawiatury usb więc za pomocą klawiatury ps/2 wejść do bios, przejść do Integrated Peripherals i zmienić poniższe opcje na Enabled, po czym zapisać ustawienia (F10).
USB Keyboard Support -> Enabled
USB Mouse Support -> Enabled


RE: Formatowanie Komputera (Proszę o pomoc) - 1wymiatacz1 - 19.12.2015 22:51

Czyli jak mam z tylu podłączone jest okej? Ale teraz muszę sobie podpiąć tą starą klawiaturę aby zmienić w Biosie te ustawienia dla klawiatury podłączonanej pod USB?


RE: Formatowanie Komputera (Proszę o pomoc) - thermalfake - 19.12.2015 22:59

Ile razy mam pisać abyś nie cytował postów bez potrzeby. Zacznij myśleć i czytać ze zrozumieniem tym bardziej, że dostałeś dokładnie wytłumaczoną odpowiedź.