Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Internet rozłącza się co jakiś czas, problem z puszką? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Internet rozłącza się co jakiś czas, problem z puszką? (/internet-rozlacza-sie-co-jakis-czas-problem-z-puszka-48198-t)



Internet rozłącza się co jakiś czas, problem z puszką? - adriano_2009 - 02.12.2015 23:00

Internet rozłącza sie co jakiś czas, czasami pokazuje, że nawet kabel sieciowy jest niepodłączony. Zainstalowałem więc ponownie kable w puszce sieciowej i nadal problem występuje. Na wszystkich komputerach jest ok, oprócz tego jednego, do którego jest podłączona puszka. Poruszenie puszką, powoduje rozłączenie łączności. Jak to sprawdzić co jest winne?

PS. Chodzi oczywiście o puszkę typu rtv, w której obok rj45 jest rj12


RE: Internet rozłącza się co jakiś czas, problem z puszką? - thermalfake - 06.12.2015 15:47

Zdjąć "puszkę", wyjąć całe gniazdo RJ45 z jej obudowy. Obciąć kabel sieciowy przy samym gnieździe bo pewnie jest już krótki i zacisnąć porządnie jeszcze raz ale na nowym gnieździe wg sztuki instalatorskiej cat toolem (punching tool, chociaż już miewałem takie których nie trzeba było używać tego narzędzia) wg zastosowanego standardu z drugiej strony kabla -> TIA/EIA-568 A lub B.
Zasad jest taka, że nie robi się tego ponownie na już raz zaciśniętym gnieździe. Któraś z żył mogła nie zostać przecięta w osłonie do pojedynczej wiązki albo żyła jest ułamana i obracanie nawet delikatne ją całkiem zerwie.
Trudno jest postawić diagnozę jeśli nie widzę tego przed sobą. Sam sprzęt dla testów powinien być spięty bezpośrednio z pominięciem gniazdek.

Cytat:PS. Chodzi oczywiście o puszkę typu rtv, w której obok rj45 jest rj12

To jest rodzaj puszki telekomunikacyjnej a nie RTV.


RE: Internet rozłącza się co jakiś czas, problem z puszką? - adriano_2009 - 06.12.2015 16:11

Mam gniazdo z zaciskiem, więc obeszło się bez narzędzi. Obudowa jest połamana, więc samo gniazdo zostało, jak na razie wszystko działa. Obciąłem kabel i zaprawiłem od nowa. Gdzie mogę dostać w miarę estetyczną puszkę skośną? Bo szukałem w internecie i nic nie mogę znaleźć


RE: Internet rozłącza się co jakiś czas, problem z puszką? - thermalfake - 06.12.2015 16:46

Najpierw proszę pokazać na dobrej jakości fotkach jak fizycznie wygląda samo gniazdko rj45 i jak wygląda obudowa/ramka.


RE: Internet rozłącza się co jakiś czas, problem z puszką? - adriano_2009 - 06.12.2015 17:38

Tak to wygląda:

http://fotowrzut.pl/S5SWKYRVQN

Na obudowie jest klej od taśmy, więc niezbyt estetycznie to wygląda