Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
USB nie wykrywa urządzeń ale ładuje telefon - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: USB nie wykrywa urządzeń ale ładuje telefon (/usb-nie-wykrywa-urzadzen-ale-laduje-telefon-48166-t)



USB nie wykrywa urządzeń ale ładuje telefon - astes - 01.12.2015 01:13

Problem jak w temacie: dwa porty USB nie wykrywają poprawnie urządzeń ale ładują telefon.

Mam cztery porty USB, ale sprzęt podpinam głownie pod dwa, które go rozpoznaja. Do pozostałych dwóch mogę jedynie podpiąć telefon, by go ładować. Problem istnieje od pierwszego uruchomienia laptopa. Do tej pory myslałąm, że po prostu każdy sprzęt jest przypisany do jednego portu USB, do którego był podpięty po raz pierwszy. Jednak po kilku próbach podpięcia nowego pendrive'a zauważyłam, że dwa porty go nie rozpoznają a po podpięciu go do dwóch "działających" wszystko chodzi jak trzeba. Podobny problem mam z z zewnetrznym dyskiem twardym (SATA to USB). Z kolei aparat fotograficzny (mini USB to USB) został rozpoznany przez jeden z tych "wadliwych" portów i przed oba te dobre.

O co tu chodzi? Co zrobić, by to naprawić?

1. W menedżerze urządzeń odznaczyłąm opcję "wyłącz port USB dla oszczędzania energii" (wolne tłum. z angielskiego).
2. Żadne urządzenie na liście nie ma mocy powyżej 500mA.
3. Sterowniki są aktualne.