Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Dlaczego monitor sam zmienia jajasność ekranu? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+--- Wątek: Dlaczego monitor sam zmienia jajasność ekranu? (/dlaczego-monitor-sam-zmienia-jajasnosc-ekranu-48164-t)



Dlaczego monitor sam zmienia jajasność ekranu? - Calmin - 30.11.2015 22:31

Hej,

nie wiem co powoduje ten problem, możliwe więc, że wybrałem zły dział.

Otóż mam taki problem, że jak np. oglądam film albo gram w Ogame i włączę sobie coś innego (jakąś inną grę albo stronę internetową) to automatycznie zmienia mi się jasność ekranu. Może mi ktoś poradzić jak to zablokować?


RE: Dlaczego monitor sam zmienia jajasność ekranu? - irocket - 30.11.2015 22:47

Co to za monitor (marka, model)? U mnie się robi podobnie na starym monitorze CRT, że jak jest ciemna strona www, to biały aż razi w oczy, jak jest jasna, to całość jakby ciemnieje. Ale no monitor ma prawie 13 lat, więc mu można wybaczyć


RE: Dlaczego monitor sam zmienia jajasność ekranu? - Calmin - 30.11.2015 23:17

Monitor LCD 21,5 cali LG IPS224V-PN DVI IPS

Mój jest zdecydowanie nowszy i jemu nie można wybaczyć. Uśmiechnięty
Ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną i jak to zwalczyć?


RE: Dlaczego monitor sam zmienia jajasność ekranu? - thermalfake - 03.12.2015 01:53

Proszę podać pełną konfigurację sprzętową. Do tego proszę ustawić ustawienia automatyczne na monitorze w OSD a dla karty grafiki zaktualizować sterownik. Proszę również w planach zasilania ustawić pełną wydajność.
Ta zmiana jasności co dokładnie robi - ciemnieje - rozjaśnia ? Można chwilowo podpiąć inny monitor do sprawdzenia ?


RE: Dlaczego monitor sam zmienia jajasność ekranu? - Glover - 03.12.2015 03:20

Tylko i wyłącznie ustawienia ekranu w monitorze. Prawdopodobnie masz włączone opcje do oszczędzania energii np. ECO, lub automatyczne dopasowanie jasnosci względem wyświetlanego obrazu, lub otoczenia.


RE: Dlaczego monitor sam zmienia jajasność ekranu? - Calmin - 05.12.2015 23:51

Oszczędzanie energii mam wyłączone, więc to nie to powoduje problem. Tej drugiej opcji nie wiem gdze się sprawdza.
Automatycznej zmiany jasności w ustawieniach też nie widzę. Nie wiem co może być przyczyną.

Jeżeli chodzi o efekt to wizualnie zmienia się z normalnego natężenia jasności ja okropnie jaskrawy, nie wiem jak to wyeliminować.