Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
W koszu Laptop Samsung z Win8 - instalacja Windows 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Forum (/forum-1-f)
+--- Dział: Kosz (/kosz-3-f)
+--- Wątek: W koszu Laptop Samsung z Win8 - instalacja Windows 7 (/laptop-samsung-z-win8-instalacja-windows-7-47557-t)



Laptop Samsung z Win8 - instalacja Windows 7 - greg420 - 14.10.2015 07:45

Witam, jeżeli to zły dział to proszę o przeniesienie.
Jako iż instalowałem i robiłem już trochę formatów w swoim życiu, ale głównie na stacjonarkach, teraz dostałem laptopa Samsunga np370r5e-s06pl który był kupiony z windowsem 8 i są na nim partycje recovery itp.
Mam na tym zainstalować Windows 7, gdyż 8 nastręcza właścicielowi wiele problemów, więc zainstalowałem 7 x64 z pendriva, ale jest problem z aktywacją loaderem bo partycja została gpt. Nie chciałem usuwać oryginalnych partycji z recovery konwertując je na mbr, więc zostało na gpt. I teraz w zasadzie nie wiem jak to ugryźć. Czy jest sposób na aktywację 7 tak jak to jest teraz na gpt tak aby partycje fabryczne zostały w razie w? Czy w ostateczności jeżeli usunę wszystkie partycje i diskpartem zrobię konwersję z gpt na mbr to czy później będę mógł normalnie aktywować 7 loaderem, czy też będzie miał jakiś problem? Czy laptop ma w sobie zapisany klucz i nie pozwoli tak czy siak na aktywację innego?


RE: Laptop Samsung z Win8 - instalacja Windows 7 - thermalfake - 14.10.2015 13:23

Na tym forum pytasz się o sposoby aktywacji lewego systemu ? Zacznij szanować zasady na forach na jakie wchodzisz.
Jeśli poprzedni system to zwykła W8/8.1 a nie W8/8.1 Professional to NIE masz żadnego prawa do downgrade'u do W7 na jego bazie w jakiejkolwiek wersji ani Visty. Proszę czytać zapisy licencyjne a nie myśleć, że kupuje się oprogramowanie na własność i można z nim robić wszystko.
Ponadto styl formatowania mbr/gpt nie ma żadnego wpływu na działanie loadera. Temat do kosza.


RE: Laptop Samsung z Win8 - instalacja Windows 7 - LadyInBlue - 14.10.2015 13:49

Przeniesiono do odpowiedniego działu.