Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Nie mogę zainstalować karty sieciowej. - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Nie mogę zainstalować karty sieciowej. (/nie-moge-zainstalowac-karty-sieciowej-47506-t)



Nie mogę zainstalować karty sieciowej. - Kieszuś - 09.10.2015 15:47

Witam, mam mały problem z Windos 7 mianowicie wszystko ładnie zainstalowane chce wejść zobaczyć co sie dzieje w internecie a tu nagle strony są offline, a na dole w prawym rogu jest informacja że nie jestem podłączony do żadnej sieci,kliknąłem w zbadaj/diagnozuj i wyświetliła się informacja że nie mam karty sieciowej zainstalowanej. Patrzę w menadżer urządzeń a tam nie ma żadnej zakładki,wpisu "Karta sieciowa" tak więc postanowiłem zainstalować ponownie, lecz podczas instalacja wyskakuj mi błąd: "installer can't find atheros ar81family ethernet controller on your systemę i po tym komunikacie wyłącza sie instalacja.. a co najlepsze podczas używania trybu awaryjnego kartę sieciową widzi w menadżerze lecz tak samo zainstalować jej nie mogę.

Moja płyta główna to: MSI 760GM-P33 (Pobierałem od MSI sterowniki)


RE: Nie mogę zainstalować karty sieciowej. - thermalfake - 13.10.2015 21:50

Co znaczy, że ją widzi w trybie awaryjnym ?
Jako nierozpoznane urządzenie czy też jako fizyczny układ atheros'a w managerze urządzeń ?
Paczka dla chipsetu zainstalowana ? System z minimum SP1 jest ?
Sprawdzana sprawność sieciówki w dowolnym livecd np hirens'ie - minixp (obsługuje zdecydowaną większość sieciówek lan) ?
Być może przyczyną są błędy rejestrze w gałęzi HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Network
Można wykonać reperację nakładkową z zachowaniem dotychczasowych danych i ustawień - wsadzić nośnik i wybrać uaktualnienie zamiast instalacji niestandardowej.
Abo też jeżeli są robione punkty przywracania i wiadomo kiedy mniej więcej to padło można wrócić do któregoś z poprzednich stanów.