Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
News Kupił domenę Google.com za 12 dolarów - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Windows 7 (/windows-7-4-f)
+--- Dział: Newsy i aktualności o Windows 7 (/newsy-i-aktualnosci-o-windows-7-6-f)
+---- Dział: Aktualności i wydarzenia branży IT (/aktualnosci-i-wydarzenia-branzy-it-52-f)
+---- Wątek: News Kupił domenę Google.com za 12 dolarów (/kupil-domene-google-com-za-12-dolarow-47429-t)



Kupił domenę Google.com za 12 dolarów - Portator - 02.10.2015 04:59

Sanmay Ved, były pracownik Google, siedział sobie i nudził się, przeglądając i przeszukując serwis Google Domains. Jakże wielkie musiało być jego zdziwienie, gdy zauważył, że przy domenie „Google.com” znajduje się ikonka z uśmiechniętą buźką, co oznacza, że jest ona dostępna. Nie czekając ani chwili zdecydował się na jej zakup. Cena jednej z najbardziej obleganych domen na świecie? …12 dolarów.
[Obrazek: cac124b309da0c98457d995ea67852f6801c0d35.jpg]
„Kiedyś pracowałem w Google, więc od czasu do czasu bawię się ich produktami. Wpisałem w wyszukiwarce «Google.com» i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że domena jest dostępna. Myślałem, że to błąd” – powiedział pracujący obecnie dla Amazonu Ved w rozmowie z Business Insider. Aby to sprawdzić dodał domenę do koszyka i, o dziwo, transakcja przeszła.

Ved nie tylko stał się właścicielem domeny „Google.com”, ale też otrzymał maile z informacjami wewnętrznymi. Na tym nie koniec. – „Najbardziej przerażające jest to, że z automatu otrzymałem też dostęp do panelu webmastera”.

Firma Google szybko się zorientowała – już minutę później rejestracja została cofnięta, a Ved otrzymał zwrot 12 dolarów. Nie wiadomo tylko dlaczego do tej sytuacji w ogóle doszło – czy serwis Google Domains miał jakiś błąd, czy też zapomniano o odnowieniu rejestracji.

„To trwało tylko minutę, ale przynajmniej mogę teraz powiedzieć, że jestem człowiekiem, który faktycznie był właścicielem Google.com” – skomentował Ved.

Źródło: Business Insider, screen - Sanmay Fed, za: benchmark.pl