Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Problem z instalacją Windows 7 po formacie - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Problem z instalacją Windows 7 po formacie (/problem-z-instalacja-windows-7-po-formacie-47292-t)



Problem z instalacją Windows 7 po formacie - szyszkazioom - 20.09.2015 12:10

Witam Was !
Nie mogę znaleźć tematu odnośnie takiej sprawy.

Mam komputer na którym był Windows 7 oryginalny, mam klucz na laptopie.

Jednak był on formatowany i była zainstalowana tam inna wersja systemu windows... Czy jest możliwość aby zainstalować ponownie ten oryginalny Windows 7?

Nadmieniam Wam, że jak resetuję komp i wciskam F8 - napraw komputer wyskakuje mi tylko język US do wyboru i nie ma możliwości przeinstalowania, tylko przywrócenie do punktu recovery i są daty...

Proszę o pomoc, pozdrawiam.


RE: Problem z instalacją Windows 7 po formacie - thermalfake - 21.09.2015 08:33

Cytat:Jednak był on formatowany i była zainstalowana tam inna wersja systemu windows... Czy jest możliwość aby zainstalować ponownie ten oryginalny Windows 7?

Dysk został podzielony na partycje a potem jak zaszła potrzeba przywrócenia to już się nie dało więc postawiono niefabryczny system, prawda ?
Nie było by problemu gdyby użytkownik przed grzebaniem wypalił nośniki recovery.

Cytat:Nadmieniam Wam, że jak resetuję komp i wciskam F8 - napraw komputer wyskakuje mi tylko język US do wyboru i nie ma możliwości przeinstalowania, tylko przywrócenie do punktu recovery i są daty...

W obecnej formie jest tam niefabryczny system który nadpisał MBR producenta i tradycyjnym sposobem przez F11 nie uruchomi się już partycja recovery. To co uruchamiasz jest środowiskiem odzyskiwania czystego systemu. Tam nie ma opcji przywracania z fabrycznego obrazu ponieważ jest to własna implementacja każdego z producentów.
Wyjścia są dwa - czysta instalacja dokładnie tej wersji oprogramowania na które jest licencja. Druga to podłubanie przy partycji recovery - ekstrakcja obrazu *.wim przy pomocy imagex'a. Robiłem to już jakiś czas temu na innym HP'ku. Ale o tym później napiszę.


RE: Problem z instalacją Windows 7 po formacie - thermalfake - 29.11.2015 19:54

Zero zainteresowania więc zamykamy.