Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Co spowoduje przywrócenie systemu Windows 7 do ustawień fabrycznych? - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Co spowoduje przywrócenie systemu Windows 7 do ustawień fabrycznych? (/co-spowoduje-przywrocenie-systemu-windows-7-do-ustawien-fabrycznych-46994-t)



Co spowoduje przywrócenie systemu Windows 7 do ustawień fabrycznych? - szyszek32124 - 26.08.2015 16:11

Tak jak w temacie, czy jeśli przywrócę Windows 7 do ustawień fabrycznych w panelu sterowanie bez płyty instalacyjnej windows, to wszystkie dane i sterowniki zostaną usunięte, czy tylko na partycji na której mam system? Robię to 1 raz i nie wiem, jakie dane mam zapisać na zewnętrznym nośniku a o które mogę być spokojny.


RE: Co spowoduje przywrócenie systemu Windows 7 do ustawień fabrycznych? - irocket - 26.08.2015 16:24

Co to masz za sprzęt?


RE: Co spowoduje przywrócenie systemu Windows 7 do ustawień fabrycznych? - szyszek32124 - 26.08.2015 16:31

Składany PC
Windows 7 Ultimate 32-bit
Procesor AMD Athlon II X4 640 3.0GHz
2GB RAM
Karta Graficzna Nvidia GeForce GTS 450

Potrzebne coś jeszcze?


RE: Co spowoduje przywrócenie systemu Windows 7 do ustawień fabrycznych? - thermalfake - 26.08.2015 16:35

Wyjaśnijmy sobie parę kwestii od razu.
W panelu sterowania a właściwie aplecie Kopia zapasowa/Przywracanie nie przywrócisz systemu do stanu fabrycznego. Stan fabryczny jest odtwarzany mechanizmem producenta laptopa. W dwojaki sposób - uruchamiając proces recovery klawiszem lub kombinacją klawiszy funkcyjnych. Drugi sposób to aplikacja producencka zainstalowana automatycznie jako bloatware. Tam też można wykonać nośniki przywracania fabrycznego systemu. Wszystko to masz opisane w podręczniku użytkownika drukowanym jak i na stronie supportu producenta z danym modelem.
Systemowy aplet odtwarza tylko to co zostało zrobione przez użytkownika jako kopia zapasowa lub obraz systemu - łatwe do sprawdzenia.
Metodyka przywracania z recovery najczęściej przywraca oryginalny layout partycji i czyści partycję systemową nadpisując ją obrazem fabrycznego systemu. Czyli usuwa wszystko. Trzeba uważnie czytać komunikaty ze zrozumieniem. Niektóre procedury przywracania zależnie od funkcjonalności potrafią zatrzymać dane z innych partycji, podzielić inaczej partycje.
Na dysku laptopa nie można być spokojnym o wszystkie dane. To pierwsza złota zasada. O ile są ważne to jest mus posiadania kopii.

Edit: To już wiadomo, że nie ma recovery tylko jest piracik. Jakby miał wydać te kilkaset złotych na legalną licencję to by nośnika pilnował jako oka w głowie. Dla formalności można poprosić o MGADiag Tool'a.