Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Przy włączaniu komputera wyskakuje menadżer rozruchu systemu Windows - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Instalacja i aktualizacja Windows 7 (/instalacja-i-aktualizacja-windows-7-8-f)
+--- Wątek: Przy włączaniu komputera wyskakuje menadżer rozruchu systemu Windows (/przy-wlaczaniu-komputera-wyskakuje-menadzer-rozruchu-systemu-windows-46911-t)



Przy włączaniu komputera wyskakuje menadżer rozruchu systemu Windows - TheSacred21 - 20.08.2015 14:39

Witam, mam problem, ponieważ mój dysk C się zapełnij i nie bardzo było co usunąć. Postanowiłem zmniejszyć wielkość dysku D i przełożyć trochę miejsca na partycję C. Włączyłem program służący do tego i zmieniłem te wielkości, po resecie komputera wykonywał się proces, lecz po zakończeniu jego pojawił się taki komunikat:
Menadżer rozruchu systemu Windows

[Uruchomienie systemu Windows nie powiodło się. Przyczyną może być ostatnia zmiana sprzętu lub oprogramowania. Aby rozwiązać
ten problem:

1. Włóż dysk instalacyjny systemu Windows i ponownie uruchom komputer.
2. Wybierz ustawienia języka, a następnie kliknij przycisk Dalej.
3. Kliknij pozycję Napraw ten komputer.[/i]

Jeśli nie masz tego dysku, skontaktuj się z administratorem systemu lub producentem komputera, aby uzyskać pomoc.

Stan: 0xc0000225

Informacja: Nie można uruchomić pozycji rozruchu, ponieważ wymagane urządzenie jest niedostępne.
Poniżej mam do kliknięcia Enter (kontynuuj) lub Esc (Zakończ). Cokolwiek nie kliknę komputer się resetuje i wyskakuje ten sam błąd.
Proszę o pomoc, bo nie wiem za bardzo co zrobić ; /


RE: Przy włączaniu komputera wyskakuje menadżer rozruchu systemu Windows - thermalfake - 20.08.2015 17:03

Przecież pisze dokładnie co masz zrobić. Czytamy komunikaty ze zrozumieniem.
Pozmieniałeś rozmiary partycji w tym systemowej i dlatego system ma problemy z rozruchem.
Do włożenia nośnik instalacyjny (jeśli to system preinstalowany należy zdobyć oem'a z tą samą architekturą x86 lub x64) i uruchomić narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia. Tylko tyle i aż tyle.