Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
BIOS nie widzi dysku po reinstalacji Windows 7 [ ASUS R500D ] - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Hardware (/hardware-28-f)
+--- Wątek: BIOS nie widzi dysku po reinstalacji Windows 7 [ ASUS R500D ] (/bios-nie-widzi-dysku-po-reinstalacji-windows-7-asus-r500d-46804-t)



BIOS nie widzi dysku po reinstalacji Windows 7 [ ASUS R500D ] - Feberos - 14.08.2015 16:55

Witam, dzisiaj po ciężkich zmaganiach z Windowsem 10 postanowiłem wrócić do starej dobrej siódemki.
Jako, że po instalacji najnowszego systemu Microsoftu zostałem pozbawiony wszelkich możliwości przywrócenia systemu bez naruszania danych ( partycja Recovery została sformatowana, folder Windows.old znajdował się na dysku lecz wyskakiwał błąd że pliki zostały usunięte, punkty przywracania systemu także zniknęły ),
postanowiłem przywrócić system z płyt DVD które utworzyłem zaraz po pierwszym uruchomieniu laptopa.

Proces przywracania przebiegł pomyślnie, ale system się nie uruchomił. Przed reinstalacją zmieniłem kolejność bootowania,
na pierwszym miejscu był napęd DVD a potem dysk HDD.
Myślałem że to przez to ale jak się okazało BIOS nie widzi w ogóle mojego dysku.

Co mogło pójść nie tak?


RE: BIOS nie widzi dysku po reinstalacji Windows 7 [ ASUS R500D ] - GamerPL - 14.08.2015 17:02

A jaki komunikat się wyświetla? Sprawdzałeś połączenie dysku z laptopem? Brudne złącze?


RE: BIOS nie widzi dysku po reinstalacji Windows 7 [ ASUS R500D ] - Feberos - 14.08.2015 17:04

Kod:
Please insert boot media in selected boot device.
Gdy nacisnę enter:
Kod:
Reboot and Select proper Boot device

Połączenia nie sprawdzałem, bo akurat próbuje drugi raz przywrócić.


RE: BIOS nie widzi dysku po reinstalacji Windows 7 [ ASUS R500D ] - GamerPL - 14.08.2015 17:24

Co to za dysk?


RE: BIOS nie widzi dysku po reinstalacji Windows 7 [ ASUS R500D ] - Feberos - 14.08.2015 17:27

Dokładnie nie pamiętam ale Hitachi 500GB SATA, nie mogę odkręcić pokrywy ponieważ śrubka jest bardzo mocno dokręcona i boję się że ją zepsuje.

edit/
Właśnie zakończyło się przywracanie ale dalej to samo, zobaczę czy Ubuntu widzi dysk.

edit/
Takie coś widnieje w programie GParted:
http://iv.pl/images/78976821583202993014.jpg


RE: BIOS nie widzi dysku po reinstalacji Windows 7 [ ASUS R500D ] - GamerPL - 14.08.2015 17:46

Zgrać na pendrive jakiś livecd i sprawdź czy masz dostęp do dysku


RE: BIOS nie widzi dysku po reinstalacji Windows 7 [ ASUS R500D ] - Feberos - 14.08.2015 18:04

Mam uruchomione Ubuntu 14.04 LTS i widzi poszczególne partycje OS, DATA, Recovery ale są puste.

Dysk to dokładnie ATA Hitachi HTS54505

edit
A jakby tak sformatować dysk i dopiero próbować reinstalować system?