Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
BSOD po instalacji Intel HD Graphic (problem ze sterownikiem) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: BSOD po instalacji Intel HD Graphic (problem ze sterownikiem) (/bsod-po-instalacji-intel-hd-graphic-problem-ze-sterownikiem-46730-t)



BSOD po instalacji Intel HD Graphic (problem ze sterownikiem) - LUXUSOWY - 09.08.2015 20:21

Witam.
Jest to mój pierwszy wpis na forum.
Mam problem z instalacją sterownika Intel HD Graphic.
Wygląda to tak że w Menadżerze urządzeń zamiast Intel HD Graphic jest standardowa karta graficzna VGA.
Wcześniej (przed wymianą dysku twardego) wszystko było ok.
Po próbie instalacji sterownika IntelHD Graphic przy restartowaniu systemu pojawia się blue screen.
Jakieś pomysły?
Z góry dziękuję.


RE: BSOD po instalacji Intel HD Graphic (problem ze sterownikiem) - GamerPL - 09.08.2015 20:45

Pliki dmp z C:\Windows\Minidump


RE: BSOD po instalacji Intel HD Graphic (problem ze sterownikiem) - LUXUSOWY - 09.08.2015 21:45

http://www41.zippyshare.com/v/wUayJLVp/file.html


RE: BSOD po instalacji Intel HD Graphic (problem ze sterownikiem) - thermalfake - 10.08.2015 08:32

Ja nie jestem wróżką a o sprzęcie zupełnie nic nie napisano.
W przypadku laptopów - do instalacji sterowników po instalacji systemu operacyjnego obowiązuje kolejność a jeśli tym bardziej są dwie grafiki to restart jest obowiązkowy.
Ponadto po zaglądnięciu i bez analizy widać - brak SP1. To nie ma prawa poprawnie działać jeśli system nie jest patchowany a wrzucane są ostatnio wydane sterowniki. Już o tym pisałem dziesiątki razy.

Cytat:C:/Windows/Minidump

Jak grochem o ścianę.


RE: BSOD po instalacji Intel HD Graphic (problem ze sterownikiem) - GamerPL - 10.08.2015 08:48

(10.08.2015 08:32)thermalfake napisał(a):  Jak grochem o ścianę.
Już poprawione Proszący


RE: BSOD po instalacji Intel HD Graphic (problem ze sterownikiem) - LUXUSOWY - 10.08.2015 15:11

Czy zainstalowanie SP1 pomoże rozwiązać problem. Jest to dla mnie ważne ponieważ mam wolny internet i ściągnięcie go zajmie mi dużo czasu.
Czy lepiej zrobię gdy oddam go do serwisu?


RE: BSOD po instalacji Intel HD Graphic (problem ze sterownikiem) - GamerPL - 10.08.2015 15:20

Sp1 właśnie pomoże bo to upgrade do buildu 7601 na którym są pisane sterowniki.


RE: BSOD po instalacji Intel HD Graphic (problem ze sterownikiem) - thermalfake - 11.08.2015 13:49

Skoro piszesz iż jest problem z łączem to nie ma tego sensu ściągać przez Windows Update bo wielkości tych plików są spore. Najprostsza metoda jest poproszenie kogoś ze znajomych o ściągnięcie odpowiedniej wersji w nawiązaniu do architektury systemu x86 lub x64). Wrzucasz na pendrive i przenosisz. Po tej aktualizacji trzeba jeszcze dołożyć resztę łat ponieważ SP1 został wydany w 2011r a one sa na bieżąco wydawane. One już mogą być spokojnie w tle ściągane a potem zainstalowane (ręcznie lub automatycznie zależnie od ustawień Windows Update).
I tu jest duża uwaga - instalowanie wszystkich update'ów może zauważalnie spowolnić działanie systemu o ile jest to leciwy sprzęt z małą ilością pamięci RAM (1024MB to za mało do płynnej pracy). Radziłbym także po instalacji SP1 wykonać kopię zapasową systemu.
Witryna do pobierania SP1 w wersji PL - łata zbiorcza KB976932 (wszystkie update do 2011).
http://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=5842
Do wyboru będzie tylko z listy to co niżej zależnie od posiadanego systemy 32/64bit
windows6.1-KB976932-X64.exe -> 903MB
windows6.1-KB976932-X86.exe -> 537MB


RE: BSOD po instalacji Intel HD Graphic (problem ze sterownikiem) - LUXUSOWY - 14.08.2015 19:25

Czyli mam pobrac SP1 a potem ściągać jego łatki przez Windows Update.
Dzięki


RE: BSOD po instalacji Intel HD Graphic (problem ze sterownikiem) - thermalfake - 29.08.2015 13:29

Tak, najrozsądniej jeśli to jest łącze o niskiej przepustowości/ograniczeniach w ściąganych pakietach danych.