Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Windows 7 długo się ładuje - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Konfiguracja i optymalizacja Windows 7 (/konfiguracja-i-optymalizacja-windows-7-9-f)
+--- Wątek: Windows 7 długo się ładuje (/windows-7-dlugo-sie-laduje-46673-t)



Windows 7 długo się ładuje - siara_nh - 06.08.2015 12:57

Witam
Panowie mam problem ze swoim windowsem 7 x64.
Od jakiegoś czasu długo mi się ładuje ( w sumie odkąd spalił mi się zasilacz i wymieniłem na nowy) wtedy zauważyłem że włączenie systemu trwa kilka minut aby przestał mielić, gdy już się włączy wszystko chodzi poprawnie, bez zarzutu.

Używałem clinera, adaware, Malwarebytes Anti-Malware, jedynie na chwile pomógł Kingsoft PC Doctor, ale tylko na kilka dni.
Wolałbym uniknąć przeinstalowania systemu , możecie mi doradzić co zrobić?
w msconfig wyłączyłem wszystko bo było nie potrzebne.


RE: Windows 7 długo się ładuje - SebaKomp - 06.08.2015 16:42

Podaj firmę, moc zasilacza, moc tamtego zasilacza, ile watów pobiera twój komputer. Przeprowadź czyszczenie CCleaner, Auslogics Disk Defrag.


RE: Windows 7 długo się ładuje - siara_nh - 06.08.2015 16:58

Moc zasilacza 500w zapomniałem jakiej firmy ale wiem ze dobrej, a kupiłem później dokładnie taki sam
cclener robiłem , a ten drugi program zaraz ściągnę.

Kompa mam 2,8 g x 6 amd phenom
8gb ram
geforce 460 gtx


RE: Windows 7 długo się ładuje - thermalfake - 07.08.2015 00:32

Co ma obecny zasilacz do problemu ? Zupełnie nic. Od niego nie zależy szybkość uruchamiania się systemu operacyjnego. Ponadto faza włączenia i rozruchu do momentu załadowania pulpitu jak i wszelkich usług/aplikacji nie angażuje zasilacza znacząco. Przy tej konfiguracji to są wartości rzędu może 100-150W. Więc gdzie do maksymalnych chwilowych wartości obciążenia. Wahnięcia niestabilnej linii 12V spowodują wyłącznie zawieszkę lub restart sprzętu.

Primo proszę wykonać diagnostykę dysku twardego - skan powierzchni i smart.
Secundo proszę wykonać logowanie całego procesu rozruchu, wtedy się dowiemy dużo więcej na temat poszczególnych etapów oraz czasu. Dużo dokładniejsza diagnoza a nie działania typu "a może to a może tamto zrób"
http://windows7forum.pl/bardzo-dlugie-uruchamianie-systemu-dziennik-bledow-43777-t?pid=190228#pid190228


RE: Windows 7 długo się ładuje - siara_nh - 07.08.2015 13:55

zrobiłem defragmentację Auslogics Disk Defrag. wszytsko było OK
zaraz sprawdzę jeszcze dyski systemowymi narzędziami

a tu załączyłem spakowaną procedurę logowania https://www.sendspace.com/file/kvqtd9


RE: Windows 7 długo się ładuje - thermalfake - 07.08.2015 13:59

Cytat:zaraz sprawdzę jeszcze dyski systemowymi narzędziami

Nie systemowymi lecz czymś pokroju HD Tune, CrystalDIskInfo, Victoria.

Przypominam o poprawnym stosowaniu pisowni - pkt 7 par 2 regulaminu. Forum to nie chlewik.


RE: Windows 7 długo się ładuje - siara_nh - 07.08.2015 14:34

Przepraszam za pisownie , jestem dyslektykiem Zacieszacz

Właśnie sprawdziłem dysk HD tune , żadnych błędów.


RE: Windows 7 długo się ładuje - irocket - 07.08.2015 14:51

Uruchom HD Tune zakładka Health albo Crystaldiskinfo i zrób zrzut ekranu z parametrami S.M.A.R.T. Możesz też uruchomić wiersz poleceń jako administrator i wklepać
Kod:
chkdsk c:  /r /f
po czym nacisnąć enter i jak będzie chciał przy uruchomieniu skanować, to dać tak i uruchomić ponownie komputer. U mnie laptop z dyskiem ssd uruchamiał się przeszło 3 minuty, po uruchomieniu CheckDiska pomimo, że nie znalazł błędów, sytuacja się poprawiła


RE: Windows 7 długo się ładuje - thermalfake - 07.08.2015 15:06

Cytat:przepraszam za pisownie , jestem dyslektykiem

Popraw interpunkcję. Żadne zdanie nie zostało napisane z dużej litery i zakończone kropką. To są podwaliny komunikacji pisanej, nie zasłaniaj się dysleksją. Nikt nie wymaga znajomości każdego wyrazu (tutaj pomocne jest sprawdzanie pisowni w przeglądarkach) lecz samych oczywistych podstaw.


RE: Windows 7 długo się ładuje - siara_nh - 07.08.2015 15:07

tutaj jest zrzut http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7fef838f80db39dd.html


OK sory


RE: Windows 7 długo się ładuje - thermalfake - 07.08.2015 20:42

Dalej robisz ro samo. Miałeś POPRAWIĆ wszystkie swoje wypowiedzi w tym wątku. Czy w tym jest coś niezwykle trudnego aby wcisnąć edytuj a potem alt z literą tam gdzie trzeba na początek zdania oraz postawić kropkę ?

Dysk czysty, potem sprawdzę całego trace'a.


RE: Windows 7 długo się ładuje - siara_nh - 08.08.2015 05:43

OK błędy poprawione.
Panowie to co mam zrobić?


RE: Windows 7 długo się ładuje - irocket - 15.08.2015 09:02

A co już zrobiłeś?


RE: Windows 7 długo się ładuje - siara_nh - 19.08.2015 05:23

Napisałem wyżej,przeskanowałem różnymi programami, anty wirusowymi itp no i sprawdziłem dysk , wyłączyłem większość programów z msconfig itp i dalej długo się ładuje.


RE: Windows 7 długo się ładuje - siara_nh - 26.08.2015 05:20

(07.08.2015 20:42)thermalfake napisał(a):  Dysk czysty, potem sprawdzę całego trace'a.

Udało się koledze sprawdzić trackera ?