Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Podział prędkości na routerze - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Sieci komputerowe (/sieci-komputerowe-16-f)
+--- Wątek: Rozwiązany Podział prędkości na routerze (/podzial-predkosci-na-routerze-46611-t)



Podział prędkości na routerze - obey93 - 03.08.2015 15:23

Witam,
Czy jest możliwość podziału łącza na poszczególne urządzenia, lub przydzielenie im priorytetu?
Obecnie posiadam internet 6mb, oraz 1 PC, 1 laptop, 2 smartfony.
Chciałbym aby komputer stacjonarny osiągał około 4mb gdyż jest używany do większości czynności związanych z internetem, reszta urządzeń sporadycznie i nie w takim stopniu.
Lub aby komputer stacjonarny posiadał priorytet, a reszta urządzeń już bez znaczenia.
Ktoś mógłby mi poradzić coś w tej sprawie, i pomóc w konfiguracji?
Pozdrawiam.


RE: Podział prędkości na routerze - thermalfake - 03.08.2015 18:47

Dwa rozwiązania na podział pasma.
Pierwsze to fabryczny soft routera (większość już nawet tanich to ma, proste konfiguracje) bądź wgrywany alternatywny w zależności od posiadanego routera - tomato, dd-wrt, gargoyle, openwrt itp z dużo większymi możliwościami.
Drugie to aplikacje typu Netlimiter.


RE: Podział prędkości na routerze - obey93 - 04.08.2015 11:46

Znalazłem coś takiego...Czy to coś z tego? Jeśli tak, to może podpowiesz co pouzupełniać? [Obrazek: ff23di.jpg] [Obrazek: 6sxcn8.jpg]


RE: Podział prędkości na routerze - thermalfake - 04.08.2015 15:04

Pierwszy zrzut to konfiguracja przekierowania portów z zewnątrz WAN na konkretne adresy IP w sieci wewnętrznej LAN.
Drugi traffic control czyli kontrola ruchem sieciowym i tu masz do zrobienia konfigurację.

[Obrazek: 2n8x15u.jpg]


RE: Podział prędkości na routerze - obey93 - 04.08.2015 17:29

Ok, zrozumiałem, dzięki Uśmiechnięty.


RE: Podział prędkości na routerze - irocket - 04.08.2015 18:28

Można zamknąć?


RE: Podział prędkości na routerze - obey93 - 05.08.2015 08:44

Tak. Pozdrawiam.