Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Czysta instalacja Win10 spod Win 7 - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Inne (/inne-11-f)
+--- Dział: Pozostałe systemy Windows (/pozostale-systemy-windows-31-f)
+--- Wątek: Czysta instalacja Win10 spod Win 7 (/czysta-instalacja-win10-spod-win-7-46576-t)



Czysta instalacja Win10 spod Win 7 - samsung70 - 31.07.2015 17:37

Kod:
czy moze mi ktos powiedziec jak ominac ten problem podczas instalacji win 10??

system Windows na tym dysku wybrany dysk zawiera tabele partycji MBR w systemach z interfejsem EFI system windows można instalować tylko na dyskach GPT

mam zainstalowany win7 i na drugiej partycji chce zainstalowac win 10

mam ten sam problem... tak samo Win7.. na wolnej nie uzwanej partycji próbowalem zainstalować win10 z usb i nie da się, pojawiła się opcja formatuj tak zrobilem, mimo to nie da się .. w bios też zmienilem i nadal kapa..

jak myslicie może mieć na to wpływ czym był robiony usb boot drive ?



RE: Czysta instalacja Win10 spod Win 7 - LadyInBlue - 31.07.2015 18:29

Najpierw musisz zrobić upgrade 7 do 10 i dopiero po tym kroku możesz wgrać czystą 10.


RE: Czysta instalacja Win10 spod Win 7 - thermalfake - 01.08.2015 21:23

Treść wątku nie wrzucany w bbcode. Ponadto Ciebie także obowiązują zasady pisowni. Do poprawy.

Cytat:Najpierw musisz zrobić upgrade 7 do 10 i dopiero po tym kroku możesz wgrać czystą 10.

Nie zrozumiałaś.

mam zainstalowany win7 i na drugiej partycji chce zainstalowac win 10

Nikt tu nie pisze o typowym upgrade z 7-mki tylko instalacja pełnoprawnego systemu na osobnej wydzielonej partycji.
Tutaj tylko trzeba wspomnieć autorowi - to musi być osobna licencja na 10-tkę a nie na podstawie 7-mki instalujesz sobie obok do testów. Tego zabrania licencja.

Cytat:jak myslicie może mieć na to wpływ czym był robiony usb boot drive ?

Nie. Komunikat jest bardzo jasny o co chodzi instalatorowi.
Bez modelu płyty głównej to ja nie wyczaruję z rękawa.
Systemy instalujemy albo w trybie CSM Mode (compatible) zgodnym z BIOS czyli dysk dzielony stylem MBR albo w trybie UEFI i wtedy obowiązuje wyłącznie GPT.
Skoro dysk masz dzielony jako MBR to siłą rzeczy używasz trybu kompatybilności. Natomiast nośnik odpalasz w trybie UEFI stąd się pluje. Zwróć uwagę odpalając boot menu klawiszem funkcyjnym w jakim trybie robisz rozruch - czy jest to UEFI czy tzw non-UEFI.