Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety •
Rozwiązany Nieznane urządzenie w menadżerze urządzeń (rozwiązany) - Wersja do druku

+- Windows 7 Forum: konfiguracja, optymalizacja, porady, gadżety • (https://windows7forum.pl)
+-- Dział: Pomoc i wsparcie, Windows 7 (/pomoc-i-wsparcie-windows-7-26-f)
+--- Dział: Software (/software-27-f)
+---- Dział: Sterowniki (/sterowniki-17-f)
+---- Wątek: Rozwiązany Nieznane urządzenie w menadżerze urządzeń (rozwiązany) (/nieznane-urzadzenie-w-menadzerze-urzadzen-rozwiazany-4655-t)



Nieznane urządzenie w menadżerze urządzeń (rozwiązany) - DeDee - 20.02.2010 14:51

W MU jest nieznane urządzenie, od samego początku. DriverMax go nie wykrywa, wszystkie sterowniki są aktualne, w everest pokazuje taki komunikat:
Opis sterownika Unknown
ID sprzętu ACPI\AWY0001
Urządzenie PnP Intel Quick Resume Technology

Pomóżcie jak się z tym uporać...


RE: Nieznane urządzenie w Menadżerze Urządzeń... - ihatebuffering - 20.02.2010 15:00

A nie da się go odinstalować ? Albo spróbuj uaktualnić sterowniki przez Windowsa.


RE: Nieznane urządzenie w Menadżerze Urządzeń... - War_3_ - 20.02.2010 15:01

Proszę - Szukanie i aktualizacja sterowników


RE: Nieznane urządzenie w Menadżerze Urządzeń... - DeDee - 20.02.2010 15:12

System Windows nie znalazł sterownika do tego urządzenia, a jeżeli chodzi o DriverMax to już pisałam, że mam wszystkie sterowniki aktualne, a jak naciskam znajdź sterownik od nieznanego urządzenia to No unidentified hardware was reported by DriverMax. Sorry, we cannot help you.
A na stronce update coś znalazło, ale windows tego nie zainstalował...


RE: Nieznane urządzenie w Menadżerze Urządzeń - ihatebuffering - 20.02.2010 23:29

Spróbuj w MU dać właściwości tego urządzenia i kategoria sterownik i odinstaluj lub wyłącz te urządzenie i powinno już nić nie wyświetlać po restarcie.


RE: Nieznane urządzenie w Menadżerze Urządzeń - slump - 21.02.2010 02:42

Podaj nazwę i producenta oraz model jeśli to laptop a jeśli pc to nazwę i model płyty głównej.


RE: Nieznane urządzenie w menadżerze urządzeń - Bogdan666ing - 21.02.2010 07:41

Jak masz oryginalną płytę ze sterownikami od tego lapka to zainstaluj wszystkie sterowniki jakie tam są od nowa. Powinna być opcja Quick Setup lub podobna do automatycznej instalacji. W lapkach choć nie tylko sterowniki są bardzo powiązane ze sobą i nie zainstalowanie lub zainstalowanie niepełne jednego może spowodować błędne rozpoznanie następnego (trochę masło maślane ale też kilkukrotnie mi się zdarzyło że Everest lub podobny nie rozpoznał urządzenia a wina leżała po stronie np. serownika beta chipsetu)


RE: Nieznane urządzenie w menadżerze urządzeń - DeDee - 24.02.2010 10:58

Odinstalowałam to urządzenie, ale po restarcie znowu było.
To nie jest laptop tylko stacjonarny komp, płytę mam ASUS M2NPV-VM, oryginalna płytka jest sprzed 2,5 lat, poszukam na stronie asusa czegoś...


RE: Nieznane urządzenie w menadżerze urządzeń - Lalik - 24.02.2010 13:56

Wejdź we właściwości tego nieznanego urządzenia i sprawdź jego id, spróbuj po id wyszukać w sieci co to jest, jeśli to nic nie da to polecam ci everesta ale w wersji pro on powinien pokazać co to za urządzenie. Pozdrawiam


RE: Nieznane urządzenie w menadżerze urządzeń - DeDee - 24.02.2010 14:05

To jest coś takiego ACPI\AWY0001 , Windows tak pokazuje, i Everest. Szukałam i nic nie znalazłam pod Win 7.


RE: Nieznane urządzenie w menadżerze urządzeń - Lalik - 24.02.2010 14:11

[urln]http://***/nieznane-urzadzenie-wszystkie-sterowniki-zainstalowane-t264078.html [/urln] Tu masz jasno wyjaśnione co i jak mam nadzieje, że ci to pomoże Zacieszacz


RE: Nieznane urządzenie w menadżerze urządzeń - DeDee - 24.02.2010 16:42

Wyłączyłam w BIOS AMD Live i już tego nie ma,

Dziękuje za pomoc.